The Boys – scena z finału 2. sezonu parodiuje szarżę superbohaterek z Avengers: Endgame

Uwaga: tekst zawiera spoilery z końcówki 2. sezonu The Boys.

Wielki finał najnowszego sezonu The Boys okazał się jak najbardziej udany. Tymczasem pojawiła się ciekawa informacja odnośnie jednej z ciekawszych walk w całej serii, która przyozdobiła ósmy epizod.

Showrunner Eric Kripke rozmawiał ostatnio z redakcją The Hollywood Reporter, gdzie podzielił się inspiracjami, jakie czerpał tworząc rzeczoną scenę. Otóż pomysł ten w sporej części pochodzi od Rebecci Sonneshine, producentki wykonawczej The Boys. Choć Kripke jest osobiście fanem filmów Marvela, zgodził się z nią, że scena z szarżującą żeńską częścią superbohaterów była po prostu głupio zrobiona. Ostatecznie uznali, że stworzą sekwencję, która w satyryczny sposób nawiązuje do niej.

Podoba Wam się efekt? Dla przypomnienia zestawiamy obie wersje:

Zobacz również: She-Hulk – Tatiana Maslany jednak nie zagra w tytułowej roli?

The Boys jest  adaptacją bardzo brutalnego komiksu autorstwa Gartha Ennisa (Preacher). Opowiada on o tytułowej grupie mścicieli zajmujących się monitorowaniem poczynań herosów w trykotach, którzy nie cofną się przed niczym, aby pokonać skorumpowanych i zdegenerowanych superbohaterów zwanych Siódemką. Seria znana jest z niezwykle dosadnej brutalności (nawet wybitne Watchmen Moore’a pod tym względem im ustępują) i demitologizacji superherosów.

Premiera 2. sezonu miała miejsce 3 września na Amazon Prime Video.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?