The Expanse – powstanie komiks przygotowujący do 5. sezonu!

Czekamy na potwierdzony kilka miesięcy temu piąty rozdział tej znakomitej historii, która w tej chwili znajduje się w rękach Amazon Prime Video. W międzyczasie fani mogą zainteresować się czymś naprawdę ciekawym.

Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić specjalny komiks z uniwersum The Expanse, która spaja zakończony czwarty sezon z kontynuacją. Głównymi jego bohaterkami będą Chrisjen Avasarala i Bobbie Draper. Ważna osobistość z ONZ oraz była marine marsjańskiej floty szukają kolejnych zagrożeń na kosmicznym czarnym rynku. Autorami albumu są Corinna Bechko oraz Alejandro Aragon.

fot. Scott Forbes/BOOM! Studios

Zobacz również: The Expanse – recenzja 4. sezonu jednego z najlepszych seriali SF w historii

Sezon czwarty serialu kontynuuje historię z poprzednich odcinków serii. W wyniku wydarzeń przedstawionych wcześniej, ludzkość zyskała dostęp do portali prowadzących w różnorodne miejsca w galaktyce. Załoga Rocinante bierze udział w badaniu nowych lądów. Jednocześnie Holden musi odkryć tajemnicę, przed którą stanął w momencie otwarcia portali – kto odpowiada za zniknięcie rasy tworzącej galaktyczne przejścia. Premiera serialu miała miejsce 13 grudnia tego roku.

Jak już sugerowały to finałowe wydarzenia ostatnich epizodów, piąta seria The Expanse powinna skoncentrować się na powstaniu Wolnej Floty – zbrojnego ramienia SPZ (Sojusz Planet Zewnętrznych), które ruszy zarówno na Ziemię, jak i Mars. Ta odsłona bez wątpienia będzie najbardziej dramatyczna ze wszystkich dotychczasowych sezonów. A jako że dzięki Amazonowi twórcy mają znacząco wyższe fundusze niż w przypadku serii 1-3 (co widać zresztą w 4. sezonie), każdy fan serialu ma prawo czekać z niecierpliwością na ogłoszenie daty premiery tego znakomitego widowiska.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Scott Forbes/BOOM! Studios

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?