Advertisement

The Expanse – trójka aktorów weszła do stałej obsady 5. sezonu!

Za nami czwarta odsłona tego jednego z najlepszych telewizyjnych SF w historii. Odsłona o tyle przełomowa, bo po raz pierwszy pod banderą Amazona, który przygarnął projekt po tym, jak porzuciła go stacja SyFy.

Rzecz jasna, 4. sezon The Expanse dał sobie radę z oczekiwaniami, a w planach już od dawna jest sezon piąty. Z tej okazji do permanentnej obsady dołączają Keon Alexander, Jasai Chase Owens oraz Nadine Nicole. Alexander i Owens pojawili się dopiero w najnowszym sezonie – ten pierwszy to oczywiście Marco Inaros, były kochanek Naomi i buntownik Pasa, drugi jest synem tejże, który u boku ojca wypowie regularną wojnę planetom wewnętrznym. Nicole jest powracającą postacią, córką Julesa-Pierre’a Mao, która w sezonie trzecim była bliska udanego zamachu na załogę Jamesa Holdena. Dla tych, którzy czytali literacki pierwowzór, te wiadomości nie powinny być wielkim zaskoczeniem, jako że pod tym względem nie ma specjalnych rozbieżności.

The Expanse

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: The Expanse – recenzja 4. sezonu jednego z najlepszych seriali SF w historii

Sezon czwarty serialu kontynuuje historię z poprzednich odcinków serii. W wyniku wydarzeń przedstawionych wcześniej, ludzkość zyskała dostęp do portali prowadzących w różnorodne miejsca w galaktyce. Załoga Rocinante bierze udział w badaniu nowych lądów. Jednocześnie Holden musi odkryć tajemnicę, przed którą stanął w momencie otwarcia portali – kto odpowiada za zniknięcie rasy tworzącej galaktyczne przejścia. Premiera serialu miała miejsce 13 grudnia tego roku.

Jak już sugerowały to finałowe wydarzenia ostatnich epizodów, piąta seria The Expanse powinna skoncentrować się na powstaniu Wolnej Floty – zbrojnego ramienia SPZ (Sojusz Planet Zewnętrznych), które ruszy zarówno na Ziemię, jak i Mars. Ta odsłona bez wątpienia będzie najbardziej dramatyczna ze wszystkich dotychczasowych sezonów. A jako że dzięki Amazonowi twórcy mają znacząco wyższe fundusze niż w przypadku serii 1-3 (co widać zresztą w 4. sezonie), każdy fan serialu ma prawo czekać z niecierpliwością na ogłoszenie daty premiery tego znakomitego widowiska.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Amazon

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?