The Mandalorian popularniejszy w USA od Stranger Things!

Cały świat wprost szaleje za Stranger Things, ale to właśnie Stany Zjednoczone uderzają z największym impetem. I nie ma się co dziwić – w końcu to kolebka wszelkich popkulturowych tropów, do których nawiązuje świetny serial Netfliksa i przez długi czas był nie do pobicia wśród amerykańskiej społeczności.

Tymczasem jednak pojawił się nowy rywal. Jak wylicza Parrot Analytics, The Mandalorian swoim wejściem smoka popchnął ich lekko w stronę cienia. Chodzi o specjalny rodzaj badania za pomocą algorytmu, dla którego miernik popularności stanowi zaledwie jeden z czynników wpływających na pozytywny wynik. Jeszcze innymi istotnymi elementami jest ogólne zainteresowanie produkcją w szeroko pojętych social mediach. Liczą się zatem takie rzeczy, jak liczba wyszukań w Google, tworzenie postów na Instagramie, Twitterze czy Facebooku tudzież lajki.

Serial Jona Favreau dokonał podboju totalnego w telewizji w USA. Jak widzicie poniżej, wyprzedził o włos Saturday Night Live w zestawieniu ogólnym, a nade wszystko totalnie zmiażdżył konkurencję w kategorii seriali należących do poszczególnych platform. Stranger Things abdykowało tym samym po 21 tygodniach trzymania się z przodu. Można zatem rzec, iż czempion Disney Plus zwyciężył w prestiżowym starciu z czempionem Netfliksa. Oczywiście nie wpływa to w jakiś znaczący sposób na zaczynającą się rywalizację pomiędzy tymi gigantami, jednak nadal brzmi nieźle, jak na początek.

the

Fot. Parrot Analytics

Zobacz również: Baby Yoda vs. Darth Sidious, czyli szaleństwo na punkcie gwiazdki The Mandalorian

The Mandalorian na platformie Disney+ pojawił się 12 listopada. Główną rolę gra łowca nagród z tytułowego ludu wojowników kierujących się specyficznym kodeksem. Postać grana przez Pascala będzie trzecim przedstawicielem Mandalorian, który pojawia się w głównej serii Gwiezdnych Wojen. Poprzednio mogliśmy poznać Jango i Boba Fetta. A kolejny rozdział tej historii pojawi się już 29 listopada.

Opis 3. sezonu Stranger Things: Wydarzenia trzeciego sezonu rozgrywają się rok po akcji zakończonej w sezonie drugim. W obsadzie 3. sezonu zobaczymy po raz pierwszy Cary’ego Elwesa, Jake’a Buseya oraz Maye Thurman-Hawke, córkę znanej filmowej pary. Z poprzednich dwóch sezonów ponownie pojawią się Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp i Natalia Dyer. Premiera odbyła się 4 lipca.

Źródło: Parrot Analytics / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?