The Umbrella Academy – 2. sezon bez premierowej obsuwy!

The Umbrella Academy to jedna z największych pozytywnych niespodzianek ostatnich lat, jeżeli chodzi o seriale superbohaterskie. Z pewnością wielu może ucieszyć wieść, że najwyraźniej nie będzie żadnych opóźnień w związku z kolejną serią.

Jak podają twórcy, serial Netfliksa nie został opóźniony w żadnym stopniu przez pandemię koronawirusa, a ekipa nadal działa. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że prace na planie zostały już dawno zakończone, a obecnie trwa postprodukcja, a także wymagające nieco więcej dodatkowego czasu dokrętki. Nie podano jeszcze co prawda daty premiery nowego sezonu The Umbrella Academy, ale zapewne możemy się tego spodziewać niebawem.

Zobacz również: Kosmiczny mecz 2 nie będzie miał przesuniętej premiery

Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Serial The Umbrella Academy jest oparty na serii popularnych, wyróżnionych nagrodą Eisnera komiksów i powieści graficznych stworzonych i napisanych przez Gerarda Waya (My Chemical Romance). Serial na zlecenie Netflix został wyprodukowany przez Universal Cable Productions. Jego producentami wykonawczymi są Steve Blackman oraz Jeff F. King, Mike Richardson, Keith Goldberg, Gerard Way i Gabriel Bám.

Steve Blackman powróci jako showrunner w 10-odcinkowej kontynuacji. Obecnie trwają jeszcze prace nad 2. sezonem.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Umbrella Academy

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?