AdvertisementThe Umbrella Academy – nowi aktorzy w obsadzie 2. sezonu

W nowym sezonie wielkiego hitu platformy Netflix pojawi się kilka nowych, ważnych postaci.

Do stałej obsady The Umbrella Academy dołączą Ritu Arya, Yusuf Gatewood oraz Marin Ireland.

Znana przede wszystkim ze swojej roli w serial Humans od AMC Arya zagra Lilę, prawdziwego kameleona, w zależności od danej potrzeby może być genialna lub szalona.

Gatewood, który ostatnio pojawił się w adaptacji Good Omens, zagra Raymonda, urodzonego lidera tak pewnego swoich walorów intelektualnych i przywódczych, że nie uważa za konieczne, by je komukolwiek udowadniać. Ciepła, oddana osoba, która potrafi rozbroić samym spojrzeniem.

Z kolei Ireland, obsadzona także w nadchodzącym hicie stacji FX Y: Ostatni z mężczyzn, zagra Sissy, nieustraszoną i bezpośrednią kobietę z Teksasu. Jest też matką, która wyszła za mąż w młodym wieku z niewłaściwych powodów.

The Umbrella Academy

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: See – Jason Momoa w zwiastunie serialu od Apple TV+

Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Serial The Umbrella Academy jest oparty na serii popularnych, wyróżnionych nagrodą Eisnera komiksów i powieści graficznych stworzonych i napisanych przez Gerarda Waya (My Chemical Romance). Serial na zlecenie Netflix został wyprodukowany przez Universal Cable Productions. Jego producentami wykonawczymi są Steve Blackman oraz Jeff F. King, Mike Richardson, Keith Goldberg, Gerard Way i Gabriel Bám.

Steve Blackman powróci jako showrunner w 10-odcinkowej kontynuacji. Obecnie trwa produkcja 2. sezonu.

Źrodło: Variety / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu The Umbrella Academy

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?