The Umbrella Academy zapoczątkowała inwazję kolejnych adaptacji komiksów Dark Horse? Netflix planuje ofensywę!

Disney z pewnością pokrzyżował nieco plany Netfliksa związane z rozwijaniem swojego superbohaterskiego uniwersum. Widać to już poprzez sam fakt,  w jakich okolicznościach poszczególne seriale – od Daredevila po Iron Fista – były kończone. Ale platforma dość szybko rzuca się na nową wizję, która zasklepi powstałą dziurę.

A furtkę otworzył niewątpliwy sukces The Umbrella Academy, adaptacji komiksu ze stajni Dark Horse. Już teraz Cindy Holland, jedna z wyżej postawionych osób odpowiadających za produkcje oryginalne Netfliksa, wyjawiła, że kolejne ekipy w tajemnicy pracują nad wprowadzeniem w życie nowych projektów opartych właśnie na tychże komiksach. Nie znamy jeszcze szczegółów, co najpewniej oznacza, że twórcy są na etapie wstępnych spekulacji, ale już wkrótce Disney+ i ich projekty rozszerzające MCU mogą mieć godnych rywali.

Umbrella

Fot. Netflix

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – zabawne wideo! Superbohaterowie schwytani w escape room!

Tego samego dnia 1989 roku niezwiązanym ze sobą w żaden sposób kobietom rodzi się czterdzieścioro troje dzieci. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że żadna z nich nie była wcześniej w ciąży. Siedmioro dzieci adoptuje przemysłowiec-miliarder sir Reginald Hargreeve, który postanawia przygotować je do misji ocalenia świata. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem. Gdy dzieci weszły w wiek nastoletni, rodzinne więzy osłabły, a każdy z członków drużyny poszedł w swoją stronę. Teraz sześcioro ocalałych ponownie nawiązuje ze sobą kontakt na wieść o śmierci Hargreeve’a. Luther, Diego, Allison, Klaus, Vanya i Numer Pięć wspólnie próbują rozwikłać tajemnicę śmierci swojego ojca. Ze względu na dzielące ich różnice osobowościowe i mocno odmienne umiejętności, a także mroczne widmo globalnej apokalipsy, członkowie rodziny znów zaczną się jednak od siebie oddalać.

Serial The Umbrella Academy jest oparty na serii popularnych, wyróżnionych nagrodą Eisnera komiksów i powieści graficznych stworzonych i napisanych przez Gerarda Waya (My Chemical Romance). Serial na zlecenie NEtflix został wyprodukowany przez Universal Cable Productions. Jego producentami wykonawczymi są Steve Blackman oraz Jeff F. King, Mike Richardson, Keith Goldberg, Gerard Way i Gabriel Bám.

Źrodło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?