Upadek królestwa – zapowiedź 3. sezonu

Oto pierwsza zapowiedź tej niezwykle ciekawej alternatywy Wikingów.

Opis telewizji: Połowa IX. wieku n.e. Upadają kolejne brytyjskie królestwa. Śmierć zbiera krwawe żniwo. W ręce Wikingów wpada syn saskiego szlachcica, osierocony Uhtred (Alexander Dreymon). Mały Uhtred wychowa się wśród Wikingów, jednak jako młody człowiek będzie musiał odpowiedzieć sobie na pytanie o własną tożsamość. Kim jest? Sasem czy Wikingiem? W okrutnym świecie nie ma miejsca na wahanie. Uhtred dołącza do armii króla Alfreda Wielkiego (Dawid Dawson), władcy Królestwa Wessex. Jedynego Królestwa, które stawia opór Wikingom.

Zobacz również: Upadek królestwa – recenzja 2. sezonu

Upadek królestwa jest adaptacją cyklu powieści Wojny Wikingów Bernarda Cornwella. Do tej pory powstało 16 odcinków, a serial emitowany jest od 2015 roku.

Produkcją trzeciego sezonu zajmuje się Netflix, który przejął serial od BBC i pokaże go ekskluzywnie na swojej platformie streamingowej. Data premiery nie jest jeszcze znana

Źródło: Youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?