WandaVision – Doktor Strange pojawi się w serialu?!

Już od Comic Conu w San Diego wiadomo było, że serial traktujący o jednej z najpotężniejszych par superherosów w uniwersum Marvela ma być ważnym punktem na drodze do Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Teraz zaś pojawiły się nowe doniesienia, które mogły odkryć kolejne interesujące fakty.

WandaVision może być kluczowym punktem zwrotnym dla tytułowej bohaterki w staniu się Scarlet Witch, który przypominać będzie komiksowe produkcje (w końcu jak dotąd w MCU to po prostu Wanda Maximoff). Nie zapominajmy jednak, że jednocześnie jest to zapowiadany ważny element, który doprowadzi do wydarzeń w sequelu Doktora Strange’a. Nowa plotka, wedle której sam mistyczny czarnoksiężnik miałby się pojawić już w serialu, jest w takim wypadku jak najbardziej logiczną opcją. Póki co jednak zdecydowanie nie jest to potwierdzona informacja.

WandaVision

Kadr z filmu Avengers: Wojna bez granic

Zobacz również: WandaVision – prace na planie mogą ruszyć już we wrześniu

O serialu WandaVision nie wiemy za wiele. Nadal nieznana jest fabuła, a także fakt w jaki sposób Vision powróci do życia. Pewne jest jedynie to, że produkcja będzie ściśle związana ze wspomnianym Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Zarówno zaangażowanie aktorki w produkcję o przygodach Doktora Strange’a, jak również sam tytuł oraz umiejscowienie akcji serialu w latach 50. XX wieku mogą wiele sugerować. Według nieoficjalnych informacji Wanda wykorzysta swoje moce do stworzenia alternatywnego świata, w którym Vision nie zginął. Wcześniejsze pogłoski odnosiły się również do powiązań serialu z popularnym komiksem Toma Kinga o postaci Visiona.

Z pozostałych seriali wchodzących w Marvel Cinematic Universe najciekawiej prezentuje się Falcon & Winter Soldier, Moon Knight oraz She-Hulk.

Reżyserem Falcon & Winter Soldier został Karl Skogland, odpowiadający za Opowieść podręcznej. Fabuła serialu wciąż jest nieznana. Ma się on składać z sześciu odcinków, a premiera jest planowana na sierpień 2020. Pojawi się on wtedy na powstającej platformie Disney+. Niedawno dowiedzieliśmy się również, że powstaną adaptacje nieco mniej znanych komiksowych adaptacji: Moon Knight i She-Hulk.

Moon Knight to drugi serial na Disney+, który został zapowiedziany na D23. Bohaterem jest Marc Spector – były najemnik, który został uratowany przed śmiercią na egipskiej pustyni i obdarzony nadludzkimi mocami boga Chonsu. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych przywdziewa kostium tytułowego Moon Knighta, który nie jest jedynym alter-ego Spectora. Jego moc zależy od fazy Księżyca. Postać ta często przez swoją brutalność porównywana jest do Batmana.

Jennifer Walters, znana jako She-Hulk, jest odnoszącą sukcesy prawniczką oraz kuzynką Bannera. Nie ujawniono, czy w MCU też tak będzie. W komiksach bohaterka uległa poważnemu wypadkowi, a Bruce, aby uratować jej życie, postanowił przeprowadzić transfuzję własnej krwi. Na skutek tego Jennifer zamieniła się w żeńską wersję Hulka, jednak po przemianie zachowała swoją inteligencję oraz osobowość.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?