Advertisement

Watchmen – czas na pełny zwiastun przeboju HBO! | SDCC 2019

Obok Wiedźmina i nowej części Top Gun, pojawił się chyba trzeci z dawna oczekiwany trailer. I nareszcie jesteśmy bogatsi o konkretniejsze informacje.

Na razie to oczywiście wciąż fasada całego serialu, jednak jest się już na czym oprzeć. Watchmen w istocie będzie pełnokrwistą współczesną kontynuacją wątków zostawionych przez Alana Moore’a. Już tutaj zobaczyć możemy mnóstwo odniesień do wybitnej powieści graficznej. Tak czy inaczej, jesteśmy zaintrygowani.

Zobacz również: Watchmen – Looking Glass w nowych materiałach promujących serial

Szczegóły fabuły są trzymane póki co w tajemnicy. Showrunner serialu Damon Lindelof zapowiedział jednak już wcześniej, że jego dzieło nie będzie ekranizacją komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, tylko będzie się nim inspirował oraz ma być remiksem. Komiksy przyrównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, kiedy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Nowy serial ma być Nowym Testamentem, przystosowanym do czasów, w których dominującymi postaciami są Trump i Putin.

W obsadzie serialu Watchmen zobaczymy m.in. Reginę King (American Crime), Jeremy’ego Ironsa (Liga Sprawiedliwości), Dona Johnsona (Django), Tima Blake’a Nelsona (The Incredible Hulk), Louisa Gossetta Jr. (Oficer i Dżentelman) i Yahya Abdul-Mateena II (Aquaman). Do premiery dojdzie jesienią bieżącego roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?