Watchmen – Damon Lindelof o szansach na drugi sezon

Serial Watchmen okazał się wielkim sukcesem HBO. Mimo to, Damon Lindelof najprawdopodobniej nie stworzy kontynuacji.

Podjęcie tematu Watchmen nie było łatwym zadaniem. Komiks posiada dużą grupę zaangażowanych fanów i każda decyzja twórców mogła wiązać się z ich niezadowoleniem. Pomysł by nakręcić kontynuację, a nie bezpośrednią adaptację był jeszcze bardziej ryzykowny. Mimo to serial zebrał nie tylko świetne recenzje, ale i pozytywny odzew publiki. Poza krzykaczami na serwisach typu Metacritic, widzowie oglądali Watchmen chętnie i licznie. Perspektywa powstania drugiego sezonu, wydawała się więc bardzo prawdopodobna. Damon Lindelof, twórca produkcji ma jednak inne zdanie.

Dziedzictwo Watchmen to komiks, stworzony przez Alana Moora i Dave’a Gibsona, który ma już 30 lat, w międzyczasie Zack Snyder stworzył w miarę bezpośrednią adaptację, a na końcu my stworzyliśmy sezon serialu telewizyjnego. To był mój moment. Wskoczyłem na środek parkietu na minutę i musiałem wykonać swój ruch, ale potem trzeba wycofać się poza ten krąg i dać szansę tańczyć komuś innemu.

Fot. HBO

Zobacz również: Co oglądamy na Netflix? Totem wskakuje na drugą pozycję!

Wygląda więc na to, że Lindelof nie jest zainteresowany kontynuowaniem swojej historii. Zaznaczył on jednak, że chętnie zobaczy kontynuację lub opowieść w świecie Strażników, stworzoną przez kogoś innego. Widzom pozostaje za to jeszcze raz obejrzeć stworzony przez niego serial by wychwycić wszystkie ukryte smaczki, które porozrzucał scenarzysta.

Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?