Watchmen – Looking Glass w nowych materiałach promujących serial

Pojawiły się liczne materiały, które przedstawiają tajemniczą postać w projekcie Lindelofa.

Poniższe spoty dają nam pierwsze spojrzenie na Looking Glass, tajemniczą postać opisywaną jako „przystojny glina”, „rodowity mieszkaniec Oklahomy” czy „czołowy śledczy i naukowiec behawioralny”.

View this post on Instagram

#WatchmenHBO

A post shared by Watchmen (@watchmen) on

Tim Blake Nelson, który wciela się w tę postać, w rozmowie dla Empire Film Podcast określa ją w ten sposób:

Moja postać nazywa się Looking Glass i jest niezwykle interesującym, intrygującym indywiduum. Nie rozumiem go w pełni, co jest zabiegiem zamierzonym (…) Damon Lindelof tworzy coś, co mogłoby się spodobać Alanowi Moore’owi, tj. traktuje Watchmen niczym książkę do historii i przenosi świat przestawiony na współczesną płaszczyznę. Stosuje ten pryzmat, by w ten sposób nakreślić współczesny obraz amerykańskiej kultury i polityki.

View this post on Instagram

The Abyss Gazes Also #WatchmenHBO

A post shared by Watchmen (@watchmen) on

Szczegóły fabuły są trzymane póki co w tajemnicy. Showrunner serialu Damon Lindelof zapowiedział jednak już wcześniej, że jego dzieło nie będzie ekranizacją komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, tylko będzie się nim inspirował oraz ma być remiksem. Komiksy przyrównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, kiedy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Nowy serial ma być Nowym Testamentem, przystosowanym do czasów, w których dominującymi postaciami są Trump i Putin.

View this post on Instagram

#WatchmenHBO

A post shared by Watchmen (@watchmen) on

W obsadzie serialu Watchmen zobaczymy m.in. Reginę King (American Crime), Jeremy’ego Ironsa (Liga Sprawiedliwości), Dona Johnsona (Django), Tima Blake’a Nelsona (The Incredible Hulk), Louisa Gossetta Jr. (Oficer i Dżentelman) i Yahya Abdul-Mateena II (Aquaman). Do premiery dojdzie jesienią bieżącego roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: HBO

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?