Wayward Children jako serial?

SyFy wraz z Legendary TV rozważa produkcję serialu opartego o serię Wayward Children Seannan McGuire. Osobą odpowiedzialną za adaptację jest Joe Tracz (Seria niefortunnych zdarzeń, Be More Chill).

Projekt pozostaje na razie w pierwszych etapach przygotowania i wpisuje się w nową politykę SyFy, który rozbudował ostatnimi czasy swoją ofertę o komiksową adaptację Deadly Class, a niedługo premierę ma mieć Resident Alien, przy jednoczesnym kasowaniu takich produkcji jak Nightflyers, Z Nattion czy The Expanse. Tymczasem Killjoys niedługo się skończą zgodnie z zapowiedziami, a losy Wynonny Earp nie są do końca jasne przez wzgląd na konflikty z IDW Entertainment.

Okładka pierwszego tomu powieściowej serii

Czterotomową serię McGuire otwiera Every Heart a Doorway, która opowiada o dzieciach uczęszczających do tajemniczej szkoły z internatem przeznaczonej dla tych, którzy wrócili z podróży do magicznych światów. Takich z bohaterami i potworami, a teraz muszą ponownie przystosować się do życia w zwyczajnej rzeczywistości. Wszystko zmienia się, gdy uczniowie zaczynają umierać, a pozostali zwierają szyki, aby odnaleźć mordercę.

Tetralogię wielokrotnie nominowano, między innymi otrzymała Hugo w 2017 roku. Autorka znana jest również z tego, że tworzy scenariusze komiksu o Spider-Gwen oraz o X-Menach.

Seria Seannan McGuire wciąż nie doczekała się polskiego wydania.

Źródło: Hollywood Reporter

Interesuję się popkulturą, fanami, mangą i anime. Sporo piszę, ale takie życie doktorantki.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?