Advertisement

Wiadomo już, kogo zagra Jeremy Irons w serialu Watchmen!

O tym, że Jeremy Irons zagra w Watchmen od HBO, wiadomo było już od pewnego czasu. Jego rola wciąż jednak pozostawała do dziś tajemnicą.

Wygląda na to, że wreszcie się dowiedzieliśmy, w kogo wcieli się ten wielki aktor. Mało kto się tego spodziewał, ale będzie to Ozymandiasz, tylko w starszej wersji. Jak pamiętają fani komiksu i filmu Snydera, postać ta była najmądrzejszym człowiekiem świata, który koniec końców przy pomocy niezliczonych manipulacji udaremnił konflikt na linii USA-ZSRR, jednak ceną tego był mord na rzeszy ludności. Ta najbardziej kontrowersyjna postać w arcydziele Alana Moore’a zostanie więc ukazana jakiś czas po finałowych wydarzeniach z historii, którą najbardziej znamy. Nie wiadomo z kolei, czy w momencie trwania serialu nadal będzie żywa, biorąc pod uwagę różne doniesienia z planu filmowego.

Jeremy Irons

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Pierwsze spojrzenie na Zakapturzoną Sprawiedliwość na zdjęciu z serialowego Watchmen

Szczegóły fabuły są trzymane póki co w tajemnicy. Showrunner serialu Damon Lindelof zapowiedział jednak już wcześniej, że jego dzieło nie będzie ekranizacją komiksu Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa, tylko będzie się nim inspirował oraz ma być remiksem. Komiksy przyrównał do Starego Testamentu, który powstał w czasach, kiedy światem rządzili Reagan, Gorbaczow i Thatcher. Nowy serial ma być Nowym Testamentem, przystosowanym do czasów, w których dominującymi postaciami są Trump i Putin.

Regina King (American Crime), Jeremy Irons (Liga Sprawiedliwości), Don Johnson (Django), Tim Blake Nelson (The Incredible Hulk), Louis Gossett Jr. (Oficer i Dżentelman) and Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman).

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?