Wiedźmin – 2. sezon nie w tym roku. Kiedy możemy się go spodziewać?

Pierwsza odsłona nowej adaptacji książek Sapkowskiego zebrała co prawda dość mieszane opinie, ale i tak zebrała ogromną popularność. Na tyle, że stosunkowo szybko ruszono z pracami nad kontynuacją. I choć były przypuszczenia, że Wiedźmin pojawi się jeszcze w 2020 roku, wygląda na to, że jednak do tego nie dojdzie.

Wiedźmin rozpoczął wstępne prace nad 2. sezonem już w tym miesiącu, ale wszystko wskazuje na to, że efektów nie zobaczymy w ciągu tego roku kalendarzowego. Lauren S. Hissrich, showrunnerka produkcji platformy Netflix, wyznała, że po drodze uświadomili sobie, jak wiele pracy potrzeba, aby serial był odpowiednio dopracowany. W związku z tym przewiduje się, że do premiery dojdzie wiosną 2021 roku.

Hissrich zaznacza także, że akcja ma być prowadzona linearnie, bez skoków czasowych, które były problemem dla wielu oglądających.

Wiedźmin

kadr z serialu Wiedźmin

Zobacz również: Najlepsze filmy Netflix Original 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią  Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Emma Appleton (The End of The F**king World) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix.

Źródło: IGN / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?