Wiedźmin – 2. sezon przyniesie nowe zbroje dla Nilfgaardczyków!

Wiele elementów 1. sezonu Wiedźmina było krytykowanych, ale mało które spotkały się z taką niechęcią jak zbroje armii Nilfgaardu, znacząco odstające od oryginalnego konceptu.

Niejednego fana na pewno ucieszy zatem wieść, że raczej się ich nie spodziewamy w nowej serii. Wyciekło bowiem zdjęcie Cahira paradującego w zbroi, która przypomina trochę tę, którą noszono w grze wideo Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Fot. Redanian Intelligence

Zobacz również: Eden – zwiastun anime od twórców Cowboy Bebop i Fullmetal Alchemist!

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Z kolei w rolę Vesemira – mentora wiedźminów, w tym i Geralta – zagra Kim Bodnia.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial fantasy na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix. Sezon drugi pojawi się najprawdopodobniej w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / ilustracja wprowadzenia: Netflix

samsung

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?