Advertisement

Wiedźmin – drugi sezon otrzyma nowego choreografa walki

Coś do czego zdecydowanie nie można się przyczepić w nowym serialu Netflixa to sceny walk. W drugim sezonie Wiedźmin otrzyma jednak innego choreografa tych sekwencji.

Wiedźmin to zdecydowany sukces Netflixa. Mimo mieszanych recenzji krytyków, publika na całym świecie entuzjastycznie przyjęła białowłosego zabójcę potworów. Nic więc dziwnego, że platforma streamingowa zdecydowała się dalej rozwijać serial. Jak widać, aby wykonać go w możliwie najlepszy sposób potrzebne są jednak zmiany. Dotknęły one już Tima Aslama, czyli specjalistę od kostiumów, który zostanie zastąpiony przez Lucindę Wright. Teraz ze swoim stanowiskiem pożegnał się również Vladimir Furdik.

Fot. Redanian Intelligence

Zobacz również: Wiedźmin – serialowe Yennefer i Ciri udają Geralta w zabawnym wideo

Furdik odpowiadał za sceny akcji w Wiedźminie. Dokładnie za wszystkie sekwencje starć oprócz jednej – walki w Blaviken. W gruncie rzeczy, zaprojektował więc każdą potyczkę oprócz tej, która powszechnie uważana jest za najlepszą. Tę rozplanował bowiem Wolfgang Stegemann, czyli choreograf, którego do udziału w serialu zaprosił sam Henry Cavill. Wcześniej pracował on z nim przy okazji Mission: Impossible – Fallout. Nie wiadomo czy to z tego względu Furdik nie będzie brał już udziału w tworzeniu serialu. Nie potwierdzono również, czy w drugim sezonie znowu maczać palce będzie Stegmann. Na razie pozostaje, więc tylko czekać na dalsze informacje od samego Netflixa.

Źródło: redanianintelligence.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

 

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?