Wiedźmin – kolejna postać obsadzona

Wieści związane z produkcją Netfliksa trafiają do nas póki co bardzo oszczędnie. Tym razem wiemy już, kto pojawi się w jednej z mniejszych ról.

Chodzi o Jordana Renzo, który póki co wystąpił w serialu Class. Zagra on sir Eycka z Denesle, postać występująca w jednym z opowiadań Sapkowskiego z tomu Miecz przeznaczenia. Był to potężny rycerz, który tak samo jak wiedźmini polował na potwory, jednak nie brał za to wynagrodzenia.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Wiedźmin – wyciek zdjęć z planu. Yennefer walczy z czarodziejem!

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem będzie wiedźmin Geralt, a wcieli się w niego Henry Cavill. Oprócz niego w serialu wystąpią także: Freya Allan jako Ciri, Anya Chalotra jako Yennefer, Anna Shaffer jako Triss Merigold, Jodhi May jako Calanthe, Bjorn Hlynur Haraldsson jako Eist, Adam Levy jako Myszowór, MyAnna Buring jako Tissaia, Mimi Ndiveni jako Fringilla, Therica Wilson-Read jako Sabrina, Maciej Musiał jako Sir Lazlo, Joey Batey jako Jaskier, Lars Mikkelsen jako Stregobor oraz Millie Brady jako Renfri.

Zdjęcia do serialu Wiedźmin rozpoczęły się pod koniec października w Budapeszcie i mają potrwać do końca maja. Ośmioodcinkowa produkcja fantasy ma trafić do biblioteki Netflixa jeszcze w 2019 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?