Advertisement

Wiedźmin – nowe zdjęcia z planu 2. sezonu. Pojawi się armia elfów?

Oto kolejna porcja zdjęć prosto z planu serialu Netfliksa.

Wiedźmin jak dotąd miał już kilka epizodów z udziałem tej rasy, a wygląda na to, że spotkamy ich więcej. To przynajmniej możemy wywnioskować po ujęciach z planu, które poznaliśmy dzięki portalowi Redanian Intelligence.

Brytyjska miejscowość Dorking to obecnie miejsce, w którym wykonywana jest część zdjęć do drugiej odsłony produkcji bazującej na uniwersum Sapkowskiego. Czyżbyśmy zobaczyli zarzewie elfich wojsk, które w książkach tymczasowo przyłączyły się do Nilfgaardu. Według doniesień, pojawić się także ma Fransceska Findabai, przedstawicielka elfów parająca się magią, stworzony na potrzeby produkcji brat czarodziejki określany póki co jako Gary, oraz król Filavandrel. Mówi się również, że na planie pojawiła się Anya Chalotra, co sugeruje wątek z Yennefer.

Zobacz również: Wiedźmin – 2. sezon zaprezentuje potwora z gry CD Projekt RED?!

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią  Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Emma Appleton (The End of The F**king World) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix.

Źródło: Redanian Intelligence / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Wiedźmin

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?