Advertisement

Wiedźmin – oto fragment sceny z Yennefer! Dwa utwory z serialu udostępnione, w tym ballada Jaskra!

Kolejne materiały na temat nowego serialu Netfliksa wywołują u nas zdecydowanie większe poruszenie niż dziesiątki spotów telewizyjnych nowych Gwiezdnych Wojen – co do tego chyba nie ma wielkich wątpliwości. A ostatnie publikowane materiały coraz mocniej dają odczuć zbliżającą się premierę.

Wiedźmin zatem tuż tuż, a tymczasem możemy zobaczyć drugi fragment sceny z produkcji. Tym razem dotyczy on Yennefer, a konkretnie – jej przeszłości. To, że czarodziejka była garbuską, w książkach Sapkowskiego było zaledwie wspominane. Serial zaś, jak podkreślała to zresztą sama showrunnerka, ma mocniej skupić się na pewnych aspektach postaci Yen czy Ciri, których w literackim pierwowzorze nie ruszono zbyt mocno. Trzeba przyznać, że dotychczasowe wycinki z hitu platformy Netflix, choć ukazywane w sposób oszczędny, zapowiadają świetne widowisko.

Co więcej, pojawiły się aż dwa utwory z Wiedźmina. Jeden – Toss A Coin To Your Witcher – to ballada od Jaska, drugi zaś stanowi motyw

 

Zobacz również: Wiedźmin – udostępniono fragment serialu! Walka na uczcie u królowej Calanthe!

Jak wiemy od pewnego czasu, serial już teraz ma zatwierdzony drugi sezon. Nie tak dawno poznaliśmy jego dokładniejszą datę. Wygląda na to, że prace nad kolejną odsłoną sagi wiedźmińskiej na platformie Netflix rozpoczną się już w lutym 2020 roku, a trwać mają do kwietnia. Lwia część prac ma odbywać się na terenie Europy.

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Drugi sezon ma zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: Youtube, SoundCloudIlustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?