Wiedźmin – ruszają castingi! Niedługo poznamy obsadę?

Miesiąc temu Tomasz Bagiński oznajmił, że odtwórców ról w serialu Wiedźmin poznamy w te wakacje i najprawdopodobniej tak się stanie. Lauren Schmidt Hissrich ogłosiła właśnie, że rozpoczęto poszukiwania aktorów do serialu Wiedźmin. Wiadomość zilustrowała kartkami z tekstem wykorzystywanym podczas przesłuchań do ról Geralta, Yennefer i Jaskiera.

W serii tweetów showrunnerka serialu nie chciała zdradzić faworytów do ról, ale ujawniła, że obsada serialu będzie międzynarodowa oraz w sieci mogą pojawić się fragmenty tekstów z przesłuchań, lecz są one przygotowane specjalnie na castingi i nie zawierają spoilerów z fabuły, a jedynie oddają charakter serialowych bohaterów.

Zobacz również: Charlotte Gainsbourg mówi po polsku w filmie Obietnica poranka

wiedźmin gra

Fot.: CD PROJEKT RED

Przypomnijmy, że początkowo historię Geralta z Rivii planowano przedstawić w formie pełnometrażowego filmu kinowego. W maju 2017 roku Sean Daniel Company oraz Platige Image porozumiały się z Netflixem i ogłoszono, że Wiedźmin zrealizowany zostanie jako serial. Producentami wykonawczymi serialu są Lauren S. Hissrich, Sean Daniel, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko. Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, będzie pełnił rolę konsultanta kreatywnego.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć ma 8 odcinków. Oficjalna data rozpoczęcia zdjęć nie jest znana, lecz wiadomo, że odbywać będą się w Europie Wschodniej.  Premiera serialu nastąpi najprawdopodobniej w 2020 roku.

Źródło: twitter/LHissrich / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?