Wiedźmin – serial a książka! Twórcy tłumaczą różnice!

Jak to zwykle bywa w przypadku adaptacji, prędzej czy później pojawiają się różnice w stosunku do materiału źródłowego.

Netfliksowy Wiedźmin nie będzie oczywiście wyjątkiem. Showrunnerka Lauren S. Hissrich podczas rozmowy ze SciFiNow zdradziła, jaki element z książkowego pierwowzoru został zmieniony w największym stopniu.

Największą zmianą, jaką zrobiłam w stosunku do książek, jest postawienie Ciri i Yennefer na własnych nogach. W książkach zostają przedstawione z perspektywy Geralta, dla mnie zaś ważne było to, by widownia poznała je od tej indywidualnej strony, zobaczyła ich powstanie i własne przygody, i dopiero potem obserwowała ich krzyżujące się ścieżki. To była jedna z większych zmian, do których doprowadziłam. Było to niezwykle ekscytujące doświadczenie, jako że uważam te postaci za naprawdę zniewalające.

yennefer witcher wiedźmin netflix

fot. Netflix

Zobacz również: Wiedźmin – Tomasz Bagiński i Lauren S. Hissrich komentują zwiastun serialu

Oparty na kultowej sadze Andrzeja Sapkowskiego Wiedźmin opowiada o przygodach Geralta z Rivii, samotnego łowcy potworów, który stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Przeznaczenie prowadzi go do spotkania z potężną czarodziejką i młodą księżniczką w niesamowitej podróży przez Kontynent.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Drugi sezon ma zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?