Wiedźmin – showrunnerka opowiada, w którym momencie rozpoczną się przygody Geralta

To już ostatnie tygodnie przed wielką premierą jednego z najbardziej oczekiwanych seriali tego roku i w konsekwencji coraz więcej o nim wiemy.

Podczas przytaczanej już dziś rozmowy dla SciFiNow Lauren S. Hissrich opowiedziała, w którym momencie życia Geralta Wiedźmin się rozpocznie. Showrunnerka przyznała, że na start serialu postarali się wychwycić moment w życiu głównego bohatera, który najlepiej określą istotę jego postaci.

I właśnie od tego zaczniemy. Kiedy serial się rozpoczyna, Geralt ma prawie 100 lat i jest w samym środku podróży. Potem następuje śmierć pewnej ważnej postaci i właśnie to zapoczątkowuje podróż, która komplikuje życie mężczyzny myślącego dotąd, że wszystko już rozumie. To fajny moment na rozpoczęcie historii.

Z ciekawszych kwestii, Hissrich zaznaczyła też, że serial ma być wypełniony czarnym humorem, aby pod tym względem zbliżyć się do pierwowzoru od Andrzeja Sapkowskiego. Ten fakt może nieco uspokoić wielu sceptyków po pierwszy materiałach promocyjnych serialu, który w istocie sugerował raczej ton przywodzący na myśl zachodnie, bardziej epickie produkcje fantasy. Co więcej, Wiedźmin ma kłaść mocny nacisk na kwestie polityczne uniwersum. Grana przez Freyę Allan Ciri ma z kolei przejść wiele traumatycznych chwil już w pierwszym sezonie. W ten sposób zostanie lepiej ukształtowana na kolejne, zaplanowane już odsłony hitu platformy Netflix.

Zobacz również: Wiedźmin – serial a książka! Twórcy tłumaczą różnice!

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Drugi sezon ma zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?