Wiedźmin – udostępniono fragment serialu! Walka na uczcie u królowej Calanthe!

Do premiery serialu Netfliksa coraz bliżej. I chyba każdy fan czy to książek, czy gier oczekuje z co najmniej wytężoną ciekawością fajerwerków, jakie zaprezentuje nam showrunnerka Hissrich i spółka.

Wiedźmin będzie miał sporo widowiskowych scen – co do tego raczej nie ma wątpliwości. W trakcie talk-show u Jimmy’ego Kimmela, gdy gościem programu był Henry Cavill, Netflix sprawił widzom niemałą niespodziankę udostępniając jedną ze scen walki. Ci, którzy czytali książki (a konkretnie cykl opowiadań pt. Ostatnie życzenie), powinni doskonale skojarzyć ten moment. Chodzi o starcie pomiędzy Geraltem, który stanął w obronie niejakiego Jeża z Erlenwaldu, a strażą dostojnej i podstępnej królowej Calanthe. Więcej niż chcieli pokazać sami twórcy nie zdradzamy, żeby nie zepsuć seansu tym, którzy nie poznali jeszcze tej historii.

Zobacz również: Wiedźmin – wielka pomyłka polskiej ambasady. Napisano, że serial jest… na podstawie gry

Wygląda na to, że scenka jest dość wierna książkowemu pierwowzorowi, choć pewne detale mogą się nieco różnić. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet część dziennikarzy, którzy zobaczyli pierwsze epizody przedpremierowo, podkreśla, że jest to mimo wszystko adaptacja, która nie przekaże nam materiału bazowego w skali 1:1. Trzeba natomiast oddać sprawiedliwość Jodhi May, która prezentuje się obiecująco jako Calanthe.

A dla zainteresowanych, oto rozmowa Henry’ego Cavilla z Kimmelem:

Jak wiemy od pewnego czasu, serial już teraz ma zatwierdzony drugi sezon. Nie tak dawno poznaliśmy jego dokładniejszą datę. Wygląda na to, że prace nad kolejną odsłoną sagi wiedźmińskiej na platformie Netflix rozpoczną się już w lutym 2020 roku, a trwać mają do kwietnia. Lwia część prac ma odbywać się na terenie Europy.

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę (Anya Chalotra) i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę (Freya Allan). Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczyć będzie osiem odcinków, które zadebiutują w serwisie Netflix 20 grudnia 2019 roku. Drugi sezon ma zadebiutować w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / Ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?