Wiedźmin – w 2. sezonie dojdzie do bitwy w Kaer Mohren!

Mamy dość szczątkowe informacje odnośnie nowej serii Wiedźmina, ale teraz pojawiły się doniesienia dotyczące prawdopodobnie jednej z ważniejszych sekwencji w kolejnej serii.

Według doniesień Redanian Intelligence – czyli bodaj najbardziej wiarygodnego jak dotąd źródła informacji o produkcji Netfliksa – do kluczowych momentów 2. sezonu będzie należała efektowna bitwa wiedźminów w Kaer Mohren. W starciu mają wziąć udział takie postacie jak Geralt, Ciri, Vesemir, Lambert, Eskel czy Coën, a także Hemrik, postać wymyślona na potrzeby serialu, w którą wcieli się Joel Adrian.

Wiedźmin

kadr ze zwiastuna serialu Wiedźmin/Netflix

Zobacz również: The Witcher: Blood Origin – Jason Momoa zagra pierwszego Wiedźmina?

W nowych odcinkach pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu, przede wszystkim Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Człowiek ze stali) odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer, Freya Allan (Dzień trzeci, Gunpowder Milkshake) jako Ciri oraz Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike), ulubieniec fanów serii, jako Jaskier.

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Z kolei w rolę Vesemira – mentora wiedźminów, w tym i Geralta – zagra Kim Bodnia.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix. Sezon drugi pojawi się w 2021 roku.

Źródło: Redanian Intelligence / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?