Wiedźmin – zdjęcia do serialu Netfliksa w Polsce! Poznaliśmy lokację Kaer Morhen?!

Dotychczasowe prace nad serialową adaptacją Wiedźmina obejmowały Węgry i hiszpańską La Palmę. Teraz ekipa przenosi się do naszego ojczystego kraju.

A konkretnie do zamku Ogrodzieniec, największej tego typu budowli na Śląsku. Jak możemy wyczytać z twitterowego fanpage’a subreddita, to właśnie ta lokacja będzie miejscem na kolejne zdjęcia. Z jednej strony na pierwszy rzut oka wydaje się to być materiał na Kaer Morhen, jednak są głosy, że ma stanowić arenę zmagań pomiędzy magami, z Vilgefortzem na czele.

Zobacz również: Wiedźmin – Henry Cavill jako Geralt na zdjęciu z planu serialu Netflixa

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Oficjalny opis serialowej adaptacji brzmi następująco: Geralt z Rivii (Henry Cavill), samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Zdjęcia do serialu Wiedźmin rozpoczęły się pod koniec października w Budapeszcie i mają potrwać do końca maja. Ośmioodcinkowa produkcja fantasy ma trafić do biblioteki Netflixa w 2019 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?