Wojna światów – zwiastun miniserialu BBC opartego na powieści H.G. Wellsa

Wojna światów to ostatnio głośny tytuł w świecie filmowym. Aktualnie powstaje miniseria BBC, a także ekranizacja książki w wydaniu FOXA Canal+. Poniżej zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem produkcji BBC.

Dokładnej daty premiery jeszcze nie znamy.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: 1. sezon The Unicorn

Akcja serialu rozpoczyna się, kiedy astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia pozaziemskiego. Wszyscy ludzie na Ziemi z zapartym tchem czekają na nawiązanie kolejnego kontaktu z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie.  W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.
Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie – kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Emocjonująca opowieść z wyrazistymi bohaterami, łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction.
Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo ziarno nienawiści zostało zasiane dużo wcześniej. Producentami wykonawczymi ze strony Urban Myths Films są Howard Overman, Julian Murphy i Johnny Capps. W obsadzie pojawią się m.in. Rafe Spall, Eleanor Tomlinson, Rubert Graves, Robert Carlyle i Jonathan Aris

Źródło: deadline.com/ Ilustracja wprowadzenia: BBC

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?