Y: Ostatni z mężczyzn – Brian K. Vaughan zabiera głos w sprawie adapacji

Pomimo cyklicznie pojawiających się sporadycznych doniesień, nadal nie ma konkretów w kontekście adaptacji tej świetnej powieści graficznej.

Tym razem sam autor Y: Ostatni z mężczyzn odezwał się w tej sprawie. Na jego Instagramie możemy zobaczyć wpis, który sugeruje, że prace nad scenariuszem do serialu trwają. Może więc stacja FX za jakiś czas zaszczyci nas kolejnymi doniesieniami w tej kwestii, zwłaszcza, że w następnym tygodniu kończy się finałowy rozdział ich Legionu.

View this post on Instagram

The show must go on! Sorry for two Hollywood sellout posts in one day, but I just got back from the writers’ room for Y (still coming to FX in 2020!), and I’m very pleased to say the series is in excellent hands with new showrunner @elizaaclarkw and her intimidating squad of all-stars. TV is goddamn hard, and if the last 17 years have taught co-creator @pia.guerra and me anything, it’s that our story is particularly challenging to adapt, so I’m very grateful to everyone who’s helped get Yorick & Co. this far, especially Michael Green and Aïda Croal. Anyway, stay tuned, very good (monkey) shit coming your way soon. #ythelastman #fx #ampersand #poop

A post shared by Brian K. Vaughan (@briankvaughan) on

Zobacz również: Y: Ostatni z mężczyzn – stacja FX bierze się za adaptację. Oto pierwsze zdjęcie

Opis: Osamotniony, w świecie rządzonym przez kobiety, ostatni mężczyzna imieniem Yoryk wyrusza w podróż, która być może stanie się początkiem odbudowy świata. Towarzyszy mu drugi ocalały samiec, małpka Ampersand. Czemu tylko oni przetrwali?

Być może Yorykowi uda mu się wyjaśnić zagadkę katastrofy. Być może odnajdzie swą ukochaną, Beth – mimo że dzielą ich tysiące kilometrów. Być może świat jednak nie utonie w chaosie.

Pierwszym zadaniem Yoryka będzie odnalezienie specjalistki od klonowania, która może pomóc w ponownym zaludnieniu ziemi mężczyznami. Czemu jednak obwinia ona siebie o wywołanie katastrofy? W wędrówce wspomoże naszego bohatera Agentka 355, członkini tajnej rządowej organizacji mogąca zastąpić batalion wojska. Każdy, kto wejdzie jej w drogę bardzo szybko tego żałuje. A w świecie który budzi się do życia na trupach milionów mężczyzn trzeba na siebie bardzo uważać. Niektórzy chcą pokoju. Inni – dokończenia rewolucji, której pierwszym krokiem było zmiecenie samców z powierzchni ziemi.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?