Advertisement
Advertisementpixel

Zaginiony Symbol będzie serialowym prequelem Kodu Da Vinci!

Realizacja Zaginionego Symbolu, czyli ekranizacji powieści Dana Browna jeszcze nie upadła. Seria o profesorze Robercie Landgonie powróci w formie serialu, który wyprodukuje stacja NBC.

Zaginiony Symbol ma być prequelem Kodu Da Vinci z Robertem Langdonem jako młodym człowiekiem. Fabuła serialu będzie więc zmieniona względem książkowego oryginału, który był trzecią częścią cyklu. Z powodu zmiany tej chronologii serial będzie też nosił inny tytuł, a brzmieć on będzie  Langdon.

Showrunnerem serialu będzie Daniel Cerone (Dexter). Dan Brown będzie jednym z producentów tak jak i Ron Howard, czyli reżyser całej kinowej trylogii przygód Langdona.

Zaginiony Symbol

Fot. Kadr z filmu Kod Da Vinci

Zobacz również: The Boys – nowa zapowiedź adaptacji komiksu Gartha Ennisa

W książce Robert Langdon zostaje niespodziewanie wezwany do Waszyngotonu, aby na prośbę swojego przyjaciela Petera Solomona, prominentnego członka masonów, wygłosić odczyt na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że zaproszenie było starannie przygotowaną pułapką. Na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu. Pośrodku historycznej  Rotundy ktoś umieścił odciętą rękę Petera z wytatuowanymi symbolami i masońskim pierścieniem. To mistyczne zaproszenie do zaginionego świata skrywającego tajemną wiedzę. Chcąc uratować przyjaciela, Langdon musi przyjąć zaproszenie i odnaleźć starożytny portal położony gdzieś na terenie miasta. Ma na to zaledwie kilka godzin. W przeciwnym razie Peter zginie.

Źródło: Deadline/ Ilustracja wprowadzenia: Mat.prasowe

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?