Zielona Latarnia otrzyma serial na HBO Max!

Fani kosmicznego bohatera od DC mogą już zacierać ręce. Za ekranizację przygód członków korpusu międzygwiezdnych policjantów weźmie się HBO.

Zielona Latarnia nie miał do tej pory szczęścia do ekranizacji. Wiele osób do dziś pamięta jak złym tworem był film z 2011 roku z Ryanem Reynoldsem w roli głównej. Tym razem projektem zajmie się jednak wytwórnia znana z wysokojakościowych seriali. Być może zwiastuje to, że tym razem kosmiczny bohater ma szansę na telewizyjny sukces. Wiadomo również kto zajmie się produkcją Zielonej Latarni. Będzie to Greg Berlanti, czyli człowiek odpowiedzialny za ogromną ilość dzieł spod znaku DC. W ich skład wchodzą seriale z okręgu Arrowverse, a także Titans i Doom Patrol. Jest jednak jeden fakt, który może ostudzić optymizm. Berlanti maczał już palce przy ostatniej wersji Zielonej Latarani. To on odpowiadał za scenariusz filmu. Miejmy nadzieję, że od tego czasu wiele się jednak nauczył.

Fot. kadr z filmu Green Lantern

Zobacz również: HBO zamówiło House of the Dragon, czyli nowy spin-off Gry o tron

To jednak nie jedyna pozycja DC jaką zajmie się HBO. W planach jest również serial Strange Adventures. Będzie to serialowa antologia składająca się z wielu godzinnych odcinków. Każdy z nich przedstawi inną historię skupiającą się na krzyżujących się życiach superbohaterów DC oraz zwykłych ludzi. Na razie nie wiadomo na kiedy zaplanowano premierę obu seriali. Zarówno Zielona Latarnia, jak i Strange Adventures zostały zapowiedziane na panelu premierowym HBO Max.

Źródło: hollywoodreporter.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Green Lantern

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?