Żmijowisko – poznaliśmy obsadę nowego serialu kryminalnego Canal+

Żmijowisko to nowa oryginalna produkcja Canal+, która powstaje na podstawie książki Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. Stacja ujawniła dzisiaj pełną obsadę serialu.

W kwietniu wystartowały zdjęcia do Żmijowiska, oryginalnej produkcji CANAL+ na podstawie książki Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. W głównej roli będzie można zobaczyć Pawła Domagałę, a razem z nim wystąpią m.in.: Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Marta Malikowska, Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr Warszawski oraz Małgorzata Klara. W obsadzie znaleźli się też niezwykle utalentowani aktorzy młodego pokolenia: Stanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Koczewska), córka Arka (Domagała) i Kamili (Żulewska). Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Żmijowisko serial canal+

fot. Jarosław Sosiński/Canal+

Reżyserem wszystkich odcinków jest Łukasz Palkowski. Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy będą dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja – Iwony Kajszczak. Kierownikiem produkcji jest Marzena Bober. Producentem wykonawczym Żmijowiska na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: Wrogi świat – dokumentalny serial National Geographic

Żmijowisko to trzeci po Królu i Małym Zgonie serial CANAL+, który w ostatnim czasie przeszedł do fazy realizacji.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Jarosław Sosiński/Canal+

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?