Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Mars
Cinema City

Bohaterowie animacji Watchmen: Chapter I na pierwszej zapowiedzi

Autor: Marek Wasiński
14 czerwca 2024
Bohaterowie animacji Watchmen: Chapter I na pierwszej zapowiedzi

Warner Bros. Entertainment opublikowało pierwszą zapowiedź swojej animowanej adaptacji Strażników autorstwa Alana Moore'a, Dave'a Gibbonsa i Johna Higginsa!

Wczoraj, za sprawą Festiwalu Animacji w Annecy, otrzymaliśmy kilka aktualizacji dotyczących nadchodzącej animowanej adaptacji komiksu DC Comics Watchmen: Chapter I od Warner Bros. Entertainment (opartej na klasycznym dziele pisarza Alana Moore'a, artysty Dave'a Gibbonsa i kolorysty Johna Higginsa).

Po pierwsze, potwierdzono plotki z początku tego miesiąca, że adaptacja zostanie podzielona na dwie części – jedna pojawi się w 2024 roku, a druga w 2025 roku (chociaż nie podano jeszcze dokładnych dat ich premiery). Dowiedzieliśmy się również, że adaptacja będzie animowana w technologii CG (i promowana jako krok naprzód dla DC Cinematic Animation). 

Co jednak najważniejsze, otrzymaliśmy pierwszy krótki zwiastun zapowiedzi, na którym możemy zobaczyć bohaterów filmu, a także pracę jaką wykonali tutaj animatorzy:

Co jeszcze wiemy o animowanej adaptacji Strażników?

Na początku tego miesiąca  jedna ze stron sprzedających filmy i seriale na Blu-ray podała informację, że animowaną adaptacja będzie miała premierę 13 sierpnia. Wiadomości tej nie potwierdziło jednak Warner Bros. więc należy wziąć poprawkę na tę datę. Zapowiedź potwierdziła za to, że adaptacja będzie podzielona na dwie części.

Sam informacje o powstaniu animowanej adaptacji Strażników autorstwa Moore'a, Gibbonsa i Higginsa, nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że już w 2017 roku przeprowadzono testy adaptacji w ramach programu „A-List Community”, który pyta subskrybentów o ich opinie na temat potencjalnych projektów. 

W tamtym czasie animowana adaptacja filmu była wymieniona jako "nadchodzący film przeznaczony na rynek wideo", co sugeruje, że prace nad projektem mogły już trwać. Opis kontynuował, przedstawiając potencjalny film jako "wierną adaptację powieści graficznej Watchmen wykonaną w stylu animacji, który odzwierciedla materiał źródłowy". Od czasu tego początkowego ogłoszenia przez ponad sześć lat nie było żadnych wiadomości o projekcie – aż do zakończenia SDCC 2023.

Więcej o animacjach na Movies Room:

Źródło: Bleeding Cool / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.