Czy macie w rodzinie tego jednego wujka, co wszędzie widzi teorie spiskowe i wyczekuje końca świata z zapasami batonów energetycznych i bezołowiowych paluszków w swoim bunkrze? My mamy takiego i to w przedniej komedii Wujek Foliarz! A co więcej, mamy już nawet jego pierwszy plakat i to ze smugami kondensacyjnymi!
Z radością ogłaszamy publikację plakatu do długo wyczekiwanej komedii Wujek Foliarz spin-offu filmu Fanatyk. Adam Woronowicz grający wujka z wybuchem w oczach zaprasza nas do świata pełnego teorii spiskowych i nieprzewidywalnych przygód.
Bohaterem filmu jest też dwudziestoparoletni siostrzeniec wujka, Kuba (Mikołaj Kubacki), wciągnięty w wir szalonych wydarzeń, staje przed wyzwaniami, które przetestują jego poczucie humoru i zdrowy rozsądek. Czy uda mu się odnaleźć równowagę między realiami życia a szalonymi teoriami wujka?
Mamy nadzieję, że już nie możecie się doczekać premiery – ta już 14 marca ! Będziemy przypominać o tym materiałami nie z tej ziemi! Obserwujcie stronę facebookową FilmFanatyk i jak ją przejmuje ekipa Prawda TV. Wujek serdecznie pozdrawia!
Wujek Foliarz i jego siostrzeniec Kuba są tej samej rodziny, ale z kompletnie różnych galaktyk! Co może pójść nie tak, gdy połączą siły? Kuba, nasz główny bohater (Mikołaj Kubacki), zostaje porwany przez swojego ekscentrycznego wujka (Adam Woronowicz) oraz jego "dziennikarską" ekipę z PRAWDA TV (Andrzej Grabowski, Katarzyna Figura, Michał Sikorski). Ich misja? Obalić burmistrza (Piotr Adamczyk)!
Wujek Foliarz to pełnometrażowa kontynuacja shorta Fanatyk, ekranizacji słynnej pasty o ojcu - fanatyku wędkarstwa, autorstwa Malcolma XD. Inspiracją do powstania filmu była kolejna pasta internetowa, tym razem o wujku foliarzu, który przepowiada upadek cywilizacji.
Kuba uczestniczy w obowiązkowej terapii uzależnień, gdy zostaje porwany przez swojego ekscentrycznego wujka – fanatyka teorii spiskowych, wierzącego w bliski koniec świata. Wujek ze swoją ekipą dziennikarzy kanału „Prawda TV" chce wciągnąć go w swój tajny plan udowodnienia, że wybory na burmistrza zostały sfałszowane. Kuba, początkowo sceptyczny wobec obsesji wujka, odkrywa, że wsi grozi prawdziwa katastrofa ekologiczna i decyduje się działać. Dodatkowo sytuację komplikuje dawna miłość, Gośka. Wszystko to zmusza go do wzięcia spraw w swoje ręce i podejmowania decyzji, przed którymi do tej pory uciekał.
W rolę Kuby ponownie wciela się Mikołaj Kubacki („Apokawixa"). W obsadzie znalazły się też największe gwiazdy polskiego kina. Tytułowego wujka zagrał Adam Woronowicz („Teściowie", „Mayday", serial „The Office"). W rolach dziennikarzy kanału „Prawda TV" zobaczymy Katarzynę Figurę (która wraca na ekrany w kreacji na miarę tej z „Kilera"), Michała Sikorskiego (serial „1670", „Sonata") i Andrzeja Grabowskiego („Pitbul", „Sezony"). W burmistrza wcielił się Piotr Adamczyk („Mayday", „Listy do M"), a Kamila Urzędowska ("Chłopi") zagrała pierwszą miłość Kuby. W filmie pojawi się również Marian Dziędziel („Moje córki krowy") w roli, która nie będzie zaskoczeniem dla fanów „Fanatyka" oraz znakomity jak zawsze Piotr Cyrwus.
To historia o wujku, który miał być szalony, ale w rzeczywistości jest... bliski prawdy!
Kuba (Mikołaj Kubacki) zostaje porwany przez swojego wujka (Adam Woronowicz) i jego znajomych - dziennikarzy stacji PRAWDA TV (Andrzej Grabowski, Katarzyna Figura, Michał Sikorski). Ekipa wciąga chłopaka w tajną akcję obalenia burmistrza (Piotr Adamczyk). Kuba, początkowo sceptyczny wobec obsesji wujka na temat tropienia lokalnej afery, odkrywa, że wsi grozi prawdziwa katastrofa ekologiczna. Dodatkowo sytuację komplikuje dawna miłość. Retro hity o miłości z podstawówki mogą zniknąć na zawsze. Kuba musi działać. Są z jednej rodziny, ale z różnych światów. Co może pójść nie tak, gdy połączą siły?
Jak to wszystko pier***nie...
WUJEK FOLIARZ to szalona komedia z gwiazdorską obsadą!
Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.