Producent Downton Abbey 3 ujawnił, że film będzie hołdem dla swego rodzaju końca pewnej ery wraz ze stratą hrabiny Violet Crawley, co nabrało jeszcze większego znaczenia po śmierci odtwórczyni tejże roli Maggie Smith. [UWAGA SPOILERY]
W niedawnym wywiadzie dla TVLine producent wykonawczy Downton Abbey Gareth Neame powiedział, że film, mający trafić do kin we wrześniu 2025 r., pokaże ze strony obsady i produkcji ogromny szacunek dla Maggie Smith. Dodał:
Nigdy więcej nie zobaczymy kogoś takiego jak Dame Maggie Smith.
W dalszej części wywiadu były dyrektor wykonawczy BBC poszerzył swoją wypowiedź, podkreślając skalę sytuacji.
Fakt, że sama Maggie od tego czasu zmarła, moim zdaniem, nadał historii, którą i tak byśmy zaplanowali, naprawdę dodatkowej głębi. Strata wdowy sprawia, że teraz o wiele bardziej znaczące wydaje się obserwowanie aktorów grających postacie opłakujące matriarchę rodziny. Ale widzę też aktorów opłakujących matriarchę serialu i wydaje się to bardziej autentyczne oraz znaczące.
Niezwykle udany dramat historyczny Juliana Fellowesa rozpoczął swoją przygodę od małego ekranu jako serial telewizyjny w ITV w 2011 roku. Powstało ostatecznie sześć sezonów oraz dwa filmy kinowe, dzięki czemu brytyjski dramat zyskał międzynarodową sławę.
Oficjalny opis dystrybutora ostatniego na tę chwilę filmu brzmi następująco: (…) film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.
Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z Downton Abbey
Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do luźniejszych produkcji. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.