Krótko po niespodziewanej premierze Amerykańskiej fikcji na Prime Video nadeszło kolejne duże zaskoczenie. Świetnie przyjęta zarówno przez widzów, jak i krytyków Ballada ptaków i węży w reżyserii Francisa Lawrence’a trafiła do biblioteki tegoż serwisu.
Film, który swoją premierę miał w listopadzie ubiegłego roku, dostępny jest na platformie Prime Video, w ramach abonamentu Amazon Prime. Koszt członkostwa wynosi 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł rocznie, w przypadku decyzji o płatności jednorazowej. Subskrypcja, poza dostępem do bogatej biblioteki filmów i seriali, pozwala także na skorzystanie z darmowej dostawy produktów zakupionych na stronie Amazon czy bezpłatne pobieranie gier PC.
W prequelu trylogii Igrzysk Śmierci głównym bohaterem jest osiemnastoletni Coriolanus Snow, przyszły prezydent państwa Panem. W pościgu za utraconą chwałą swojego rodu staje się on mentorem ekscentrycznej Lucy Gray Baird w nadchodzących 10. Głodowych Igrzyskach. W obliczu rodzącego się uczucia będzie musiał wybrać pomiędzy władzą i rodziną, a miłością i życiu w zapomnieniu. Ballada ptaków i węży to zarówno anatomia narodzin tyrana, jak i błyskotliwy portret psychologiczny bohatera pełnego sprzeczności. Jest to zatem doskonała propozycja dla wszystkich entuzjastów nie tylko świetnie zrealizowanej historii young adult, ale także wnikliwej analizy ludzkiej natury.
Ballada ptaków i węży okazała się dużym sukcesem kasowym, który zarobił na całym świecie ponad 337 mln. dolarów przy trzykrotnie niższym budżecie (100 mln. dolarów). Niebagatelna w tym zasługa charyzmatycznej i utalentowanej obsady, wśród której znaleźli się m.in. Tom Blyth (Robin Hood), Rachel Zegler (West Side Story), Hunter Schafer (Euforia) i Viola Davis (Sposób na morderstwo). Produkcja może pochwalić się świetnym wynikiem 89% pozytywnych opinii publiczności w serwisie Rotten Tomatoes i nieco gorszym, choć nadal zadowalającym, 64-procentowym wskaźnikiem pozytywnych recenzji krytyków.
Źródło: Prime Video, Box Office Mojo
Nie polubiłem się od razu z Kubrickiem, przez długi czas nie znałem Coppoli, Lynch z początku wydał mi się dziwny. A jednak od małego kochałem film. Tą pasją dzielę się teraz na różne sposoby, choć oficjalnie studiuję prawo, a wyżej wymienionych staruszków traktuję dziś jak duchowych przewodników. Skontaktuj się ze mną! [email protected]