Choć 2025 rok powoli dobiega końca, miłośnicy kina akcji mogą oczekiwać mocnego początku Nowego Roku, między innymi za sprawą premiery filmu Greenland 2: Migration, który właśnie doczekał się nowego zwiastuna.
2026 rok zapowiada się pod znakiem kina akcji. Na wielkim ekranie zadebiutują takie widowiska jak Street Fighter, Mortal Kombat 2, w przygotowaniu są kolejne filmu z Jasonem Stathamem, a dyskusje wśród fanów znów zdominują produkcje Marvel Studios. Nowy Rok zaczniemy jednak od serii Greenland z Gerardem Butlerem w roli głównej, który powraca by zmierzyć się z nową rzeczywistością.
Nadzieja to nieznane terytorium dla Johna Garrity'ego na opublikowanym niedawno, nowym zwiastunie emocjonującego sequela akcji Greenland 2: Migration z udziałem Gerard Butlera. Film, który ma trafić do kin już 9 stycznia 2026 roku, ponownie przeniesie widzów do postapokaliptycznego świata walki o przetrwanie. Szkocki aktor powraca w roli Johna Garrity’ego, a Morena Baccarin ponownie wciela się w jego żonę, Allison.
Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części, a nowy zwiastun Greenland 2: Migration pokazuje Butlera i towarzyszących mu bohaterów zmuszonych do opuszczenia bezpiecznego bunkra, w którym ukrywali się od czasu, gdy kometa uderzyła w Ziemię. Wyruszając na poszukiwanie nowego domu, muszą zmierzyć się z całym wachlarzem śmiertelnych zagrożeń, które wystawiają na próbę granice ich wytrzymałości.
Greenland 2: Migration wyreżyserował Ric Roman Waugh, twórca pierwszej części, a scenariusz napisali Chris Sparling i Mitchell LaFortune na podstawie postaci stworzonych przez Sparlinga. Oprócz Butlera i Baccarin w obsadzie znaleźli się Roman Griffin Davis, Amber Rose Revah, Sophie Thompson, Trond Fausa Aurvåg oraz William Abadie.
W pierwszej części, wybitny inżynier John Garrity i jego rodzina są w grupie wybrańców, którym władze zaoferowały bezpieczne schronienie w położonym na odludziu tajnym bunkrze. W oczekiwaniu na moment decydującego uderzenia, bohater jest skłonny zrobić wszystko by ocalić swoją rodzinę.
Źródło: MovieWeb / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe
Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.