Okazuje się, że współpraca z Marvel Studios nie jest tak kolorowa jak się wydaje. Kumail Nanjiani - wcielający się w Kingo w filmie Eternals - przyznał, że podpisał umowę na sześć filmów, jednak wciąż jest brak odzewu.
Gwiazda Eternals, Kumail Nanjiani, zdradził, że jego kontrakt z Marvel Studios obejmował aż sześć filmów, grę wideo i… atrakcję w parku rozrywki. Aktor przyznał jednak, że żaden z tych planów ostatecznie nie doszedł do skutku. Niestety gwiazda może czuć się pokrzywdzona (co w sumie nie powinno nikogo dziwić), gdyż odebrano mu całkiem spory przypływ gotówki.
Nanjiani, który wcielił się w Kingo w filmie Eternals, który wyreżyserowała Chloé Zhao. W rozmowie z Mikiem Birbiglią w podcaście Working It Out opowiedział o kulisach podpisywania umowy z Marvel Studios.
Podpisałem na sześć filmów. Podpisałem na grę wideo. Podpisałem na atrakcję w parku tematycznym. Oni każą ci podpisywać wszystko. Myślisz wtedy: ‘OK, to następne dziesięć lat mojego życia – będę co roku kręcił Marvela, a pomiędzy zajmę się swoimi projektami’. A potem… nic z tego się nie wydarzyło.
Choć kontrakt Kumaila Nanjianiego z Marvelem zakładał wieloletnią współpracę, Eternals okazało się jedynym projektem z jego udziałem w MCU. Aktor przyznał, że spodziewał się dekady pracy w roli Kingo, jednak rozczarowujące wyniki finansowe filmu i zmiana strategii Marvel Studios sprawiły, że te plany zostały porzucone.
Choć Eternals miało wprowadzić do MCU nową grupę bohaterów, film nie odniósł oczekiwanego sukcesu. Produkcja zarobiła ok. 402,1 mln dolarów na całym świecie, co przy marce Marvela uznano za rozczarowanie. Studio nie planuje kontynuacji, a część otwartych wątków została rozwiązana w innych produkcjach, jak Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat. Nadal jednak brak wieści o dalszych losach postaci takich jak Starfox (Harry Styles) czy Pip the Troll (Patton Oswalt).
Źródło: comingsoon.net / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.