Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Cinema City

Nie ma filmu bez muzyki! Oto największe hity muzyczne z filmów i seriali

Autor: Mikołaj Lipkowski
17 czerwca 2024
Nie ma filmu bez muzyki! Oto największe hity muzyczne z filmów i seriali

Nie ma filmu czy serialu, bez dobrej muzyki. Otóż produkcje z Hollywood mogą dać drugie życie dla jakiegoś hitu muzycznego. Tak było m.in. z Running Up That Hill od Kate Bush. Dziś przedstawimy Wam największe hity muzyczne z filmów!

17 czerwca 2022 roku Running Up That Hill od Kate Bush trafił na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. Pierwotnie wydany w 1985 roku utwór został zaprezentowany w serialu Stranger Things, a jego rekordowa 44-letnia wspinaczka na szczyt sprawia, że ​​Kate Bush jest najstarszą artystką, której udało się osiągnąć pierwsze miejsce. Wówczas miała 63 lata. Sprawdźcie największe hity muzyczne z filmów i seriali.


Największe hity muzyczne z filmów - TOP 5

5. Limahl - Never Ending Story (Niekończąca się opowieść)

Zaczniemy od utworu, który również znalazł się w Stranger Things, lecz tu skupimy się na oryginalnym wykonaniu Limahla. Piosenka ta jest oczywiście tytułowym numerem hitu z 1984 roku, który zwie się Niekończąca się opowieść. Film opowiada historię Bastiana, który po śmierci matki zamyka się w sobie. Zaczyna mieć problemy w szkole, nie potrafi nawiązać kontaktu ani z ojcem ani z rówieśnikami. Pewnego razu uciekając przed goniącą go szkolną bandą, przypadkiem wbiega do antykwariatu, gdzie znajduje niesamowitą księgę. Cóż, utwór ten jest niezwykle popularny nawet dziś, a potwierdził to chociażby wykon w filmie… Zenek.

4. Roy Orbison - Pretty Woman (Pretty Woman)

Hit na swoją ekranizację czekać musiał aż 26 lat. Pierwotnie wyszedł w 1964 roku i przez 3 tygodnie był numerem jeden na liście Billboard Hot 100. Po premierze filmu Pretty Woman, podobnie jak Running Up That Hill, otrzymał swoje drugie życie. Co więcej, film bazował na utworze i jako cześć otrzymał taki sam tytuł. Dodatkowo był wielokrotnie coverowany, w tym przez wirtuoza gitary - Eddiego Van Halena. 

3. Kenny Loggins - Danger Zone (Top Gun)

Soundtrack z filmu Top Gun z 1986 roku to istny hit. Można powiedzieć, że zawierał największe hity muzyczne ze wszystkich filmów. Hitowa ścieżka dźwiękowa ma pod swoimi skrzydłami ikoniczny numer Danger Zone, który jest jednym z pierwszych numerów w genialnym filmie z Tomem Cruisem w roli głównej. Można powiedzieć, że cała płyta z muzyką jest zbiorem hitów z tamtego okresu i nadaje się idealnie na długie podróże czy też wieczory we dwoje. Jako ciekawostkę dodam, że na płycie miał znaleźć się zespół Judas Priest ze swoim hitem Turbo.

2. Céline Dion - My Heart Will Go On

Największy hit z 1997 roku nie mógł się tutaj nie znaleźć. Céline Dion przejęła serca milionów na całym świecie swoim genialnym utworem nagranym specjalnie na potrzeby filmu Titanic. Piosenka otrzymała nagrody Oscara, Grammy i Złoty Glob. Jak podaje radio Złote Przeboje, był to najlepiej sprzedający się singiel w 1998 roku w nakładzie 10 mln płyt na całym świecie.

1. Billie Eilish - No Time to Die (Nie czas umierać)

W soundtrackach pierwsze miejsce musi zająć oczywiście seria James Bond. Wybór utworu Billie Eilish jest oczywiście przykładowy, bo chodzi nam o całą serię, a to właśnie numer najmłodszej artystki z całego zestawienia jest też (na chwilę obecną) utworem do najnowszego filmu o agencie 007. Spójrzmy tylko na artystów i artystki jakie zebrała serial. Poza Billie Eilish, utwory do Bonda nagrały takie gwiazdy jak Adele, Paul McCartney, Tina Turner, A-ha, Madonna czy Duran Duran. Wiele z tych utworów znalazło się wysoko na liście Billboard Hot 100. Dodatkowo utwory z tej serii zdobyły wiele nagród Oscar czy Grammy. 

To były największe hity muzyczne z filmów! Więcej o filmach i serialach przeczytasz na Movies Room:

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.