W kinach możemy oglądać już W głowie się nie mieści 2 czyli kontynuację kultowej już opowieści o uczuciach pewnej dziewczynki - Riley. Pierwszą część uważa się za jedną z najlepszych animacji studia Pixar, więc dziś postanowiliśmy przedstawić Wam zestawienie TOP 5 najlepszych tytułów z ich stajni.
Dziś przedstawimy Wam najlepsze filmy studia Pixar, ponieważ W głowie się nie mieści 2, możemy oglądać już w kinach. Film, podobnie jak pierwsza część, zdobywa bardzo dobre recenzje - w tym u nas. Druga część ponownie eksploruje myśli Riley, która zadomowiła się już po przeprowadzce. Radość, Smutek, Gniew, Strach i Odraza, od dawna sprawnie działające razem, lecz do ich siedziby pojawia się nowy współpracownik, którym jest Obawa. Co więcej, jest ona zwiastunem kolejnych towarzyszy, co niezbyt może spodobać się starym wyjadaczom.
Zacznijmy od WALL-E. W 2009 roku animacja zdobyła Oscara w kategorii „najlepszy długometrażowy film animowany”. 700 lat po tym, jak ludzkość opuściła planetę z powodu ogromnego zanieczyszczenia i nadmiaru odpadów, na Ziemi pozostał tylko jeden robot o imieniu WALL-E, który jest zaprogramowany do sprzątania i prasowania śmieci. Przez lata swojej samotnej pracy WALL-E rozwinął cechy ludzkie, takie jak ciekawość i potrzeba towarzystwa, i zaczął kolekcjonować różne interesujące znaleziska. Jego monotonne życie zmienia się, gdy na Ziemię przybywa nowoczesny robot EVE, wysłany przez ludzi w celu poszukiwania oznak życia. WALL-E zakochuje się w EVE i pokazuje jej swoje znaleziska, w tym roślinkę, którą odkrył. EVE, po odkryciu rośliny, zostaje automatycznie wyłączona i czeka na powrót na statek-matkę, co prowadzi WALL-E do podążania za nią w kosmos.
Każdy z nas miał zabawki, czyż nie? A co byście powiedzieli na to, że żyją one swoim życiem? To właśnie ten film Pixara przedstawia ich życie, gdy my nie patrzymy. Film opowiada historię Chudego, laleczki kowboja, który jest ulubioną zabawką Andy'ego. Jednak nad jego głową zawisają czarne chmury, bo pojawił się niejaki Buzz Astral, który stał się szybko nowym ulubieńcem Andy'ego. Wywołuje to zazdrość u Chudego, a sam Buzz Astral nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest zabawką. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń Chudy i Buzz zostają oddzieleni od reszty zabawek i trafiają do domu sadystycznego chłopca o imieniu Sid, który ma zwyczaj torturować swoje zabawki.
Przepiękna i wzruszająca animacja Pixara. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie rozpłakał się podczas seansu. Animacja opowiada historię Carla Fredricksena, który jest staruszkiem z niezwykłą historią. Pewnego dnia, postanowił wyruszyć w wyprawę swojego życia i chciał zwiedzić tajemniczą krainę w Ameryce Południowej. Cóż, wiek nas nie ogranicza nigdy, ale kto podróżuje swoim własnym domem? Co więcej, dołącza do niego Russell jako pasażer na gapę. Czy dwójce uda dotrzeć się do wskazanego miejsca? A może oboje się pokłócą i z przygody nici? Nie pomaga fakt, że na drodze pojawia się niejaki Charles Muntz.
Jedna z nowszych pozycji z katalogu studia, ale najlepsze filmy studia Pixar nie mogły obyć się bez Co w duszy gra?. Poznajemy historię Joe, który jest nauczycielem w szkole muzyki. Pragnie on jednak zostać światowej sławy muzykiem jazzowym. Z czasem dostaje szanse życia, by móc zagrać koncert z doświadczoną divą, która pomoże spełnić jego marzenie i wyrwać się z ram szkoły. Niefortunny fart chciał, że dochodzi do wypadku, w którym Joe ginie i trafia do zaświatów. Niestety, nie trafił on do życia poza grobowego, a przed narodzinami. Wydostać pomaga mu się dusza 22, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.
Piękny i wzruszający film studia. Numer jeden w naszym mini rankingu najlepsze filmy studia Pixar. Film opowiada historię chłopca Miguela, który mieszka w małej meksykańskiej wiosce i marzy o zostaniu muzykiem, mimo że jego rodzina od pokoleń zakazuje muzyki. Zakaz ten sięga czasów, gdy prapradziadek Miguela opuścił swoją rodzinę, by realizować muzyczną karierę, pozostawiając praprababcię Imeldę z dziećmi. Miguel odkrywa, że jego idol, słynny muzyk Ernesto de la Cruz, może być jego prapradziadkiem. W Dzień Zmarłych, próbując zdobyć gitarę de la Cruza, Miguel przypadkowo trafia do Krainy Umarłych. Tam spotyka duchy swoich przodków i próbuje odnaleźć de la Cruza, wierząc, że ten może pomóc mu wrócić do świata żywych oraz zrealizować jego marzenia o muzyce.
Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.