Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Nowe spojrzenie na film 28 lat później: Świątynia kości. Ralph Fiennes w przerażającym wydaniu

Autor: Marek Wasiński
29 grudnia 2025
Nowe spojrzenie na film 28 lat później: Świątynia kości. Ralph Fiennes w przerażającym wydaniu

Wraz ze zbliżającą się premierą filmu 28 lat później: Świątynia kości, do sieci trafiło najnowsze zdjęcie przedstawiające bohatera, w którego wciela się Ralph Fiennes.

Powrót serii grozy Alexa Garlanda w 2025 roku okazał się dużym sukcesem. Film 28 lat później spotkał się z pozytywnym odbiorem widzów oraz osiągnął przyzwoity wynik finansowy. Fani nie musieli długo czekać na informacje na temat kontynuacji, gdy ogłoszono, że ta trafi do kin w styczniu 2026 roku. Teraz, gdy jego premiera jest coraz bliżej, udostępnione zostało nowe spojrzenie na jednego z głównych bohaterów 28 lat później: Świątynia kości.

Ralph Fiennes na nowym zdjęciu z filmu

Opublikowane ekskluzywnie przez serwis Screen Rant zdjęcie z 28 lat później: Świątynia kości przedstawia dr Iana Kelsona. Historia Kelsona przybiera niepokojący obrót, gdy bohater nawiązuje zaskakujący nowy sojusz. To świeżo zawarte partnerstwo może w przerażający sposób przekształcić i tak już skazaną na zagładę społeczność. Zdjęcie zdaje się symbolizować potencjalną przemianę, ukazując Ralpha Fiennesa w samym środku dziwnego rytuału, sugerując transformację jego postaci.

Reżyserowany przez Nię DaCostę, film rozwija świat stworzony pierwotnie przez Danny’ego Boyle’a i Alexa Garlanda. Zamiast jednak skupiać się wyłącznie na zainfekowanych, produkcja zmienia główne zagrożenie całej serii. Nadchodzący film zdaje się sugerować, że ludzka okrucieństwo i desperacja mogą być nawet bardziej przerażające niż sam wirus.

">December 29, 2025

O czym opowiada 28 lat później: Świątynia kości?

W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Ralph Fiennes, Alfie Williams, Jack O'Connell, a także Erin Kellyman i Chi Lewis‑Parry. W filmie ma się także pojawić Cillian Murphy. Scenariusz kontynuacji 28 lat później napisał ponownie Alex Garland, natomiast reżyserią zająła się tym razem Nia DaCosta. Oryginalny reżyser serii, Danny Boyle, pełni w tym wypadku rolę producenta.

Akcja filmu rozgrywa się krótko po wydarzeniach z poprzedniej części. Głównym wątkiem jest los doktora Kelsona, który wplątuje się w nową, niebezpieczną relację, której konsekwencje mogą mieć ogromny wpływ na świat, jaki dotychczas znaliśmy. Spotkanie Spike’a z liderem sekty, Jimmy’m Crystalem, zamienia się w koszmar, z którego nie ma ucieczki. W tej odsłonie to nie zarażeni stanowią największe zagrożenie dla ludzkości, to nieludzkość ocalałych może okazać się jeszcze bardziej przerażająca.

Więcej o filmach na Movies Room:

Źródło: Screen Rant / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.