Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Dafne Keen w horrorze Dźwięk śmierci. Zobaczcie gwiazdę na nowym zdjęciu z filmu

Autor: Marek Wasiński
29 grudnia 2025
Dafne Keen w horrorze Dźwięk śmierci. Zobaczcie gwiazdę na nowym zdjęciu z filmu

Choć Dafne Keen kojarzymy głównie z roli X-23 w filmach Marvela, młoda aktorka eksploruje także inne gatunki, a w przyszłym roku zobaczymy ją w horrorze Dźwięk śmierci.

Horror, zatytułowany Dźwięk śmierci zaprezentuje Dafne Keen w nowym wydaniu. Film zadebiutował na Fantastic Fest 2025 i póki co posiada status „Fresh” w największym portalu z recenzjami, Rotten Tomatoes. W oczekiwaniu na jego szeroką dystrybucję, do sieci trafiło nowe zdjęciu z horroru, dające bliższe spojrzenie na postać odgrywaną przez Keen.

Młoda gwiazda gwiazdą horroru

Ekskluzywne zdjęcie udostępnione przez serwis Screen Rant, przedstawia Chrys (w tej roli Keen) stojącą nocą na zewnątrz, ubraną w kurtkę, z połową twarzy skąpaną w fioletowym świetle. Aktorka występuje w filmie u boku Sophie Nélisse, znanej z roli nastoletniej Shauny Shipman w serialu Yellowjackets. Bohaterki grane przez Keen i Nélisse — Chrys i Ellie — są licealistkami, które natrafiają na aztecki gwizdek śmierci, przywołujący przyszłą śmierć osoby, która w niego zadmie.

W obsadzie, obok Keen i Nélisse, znaleźli się także Nick Frost, Percy Hynes White (znany z serialu Wednesday), Sky Yang, Jhaleil Swaby oraz Ali Skovbye. Reżyserem horroru jest Corin Hardy, a scenariusz napisał Owen Egerton.

">December 28, 2025

Gdzie jeszcze zobaczymy Dafne Keen?

Keen zadebiutowała jako aktorka dziecięca w serialu The Refugees (2015). Przełomem w jej karierze była rola Laury w filmie Logan (2017), do której powróciła w Deadpool i Wolverine (2024). Wystąpiła również jako Lyra Belacqua w serialu telewizyjnym Mroczne materie (2019–2022) oraz jako Jecki Lon w serialu ze świata Gwiezdnych wojen, Akolita (2024).

W postprodukcji są obecnie dwa filmy z udziałem aktorki. The Marshmallow Experiment Richarda Goldgewichta oraz Night Comes Jaya Hernandeza. Kilka miesięcy temu ogłoszono również, że Dafne Keen wystąpi w 3. sezonie serialu Percy Jackson i bogowie olimpijscy, w którym wcieli się w rolę Artemidy.

Więcej o filmach na Movies Room:

Źródło: Screen Rant / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.