Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Cinema City

Animacja Ghostbusters zmierza na Netflix!

Autor: Marek Wasiński
7 czerwca 2024
Animacja Ghostbusters zmierza na Netflix!

Oryginalnie ogłoszona dwa lata temu, nowa animowana seria Ghostbusters jest w trakcie produkcji w Netflix. Odpowiedzialne za nią Sony Pictures Animation informuje nas dzisiaj, że zobaczymy ją już wkrótce.

Oficjalne konto Sony Animation tweetuje informuje, że “coś dziwnego dzieje się w sąsiedztwie”. Jest to oczywiste nawiązanie do kultowego tekstu znanego z motywu muzycznego franczyzy - “There’s something strange in the neighborhood” Komediowa seria o duchach, oparta na Ghostbusters, już wkrótce ma zadebiutować na Netflix.

To pierwsze informacje, jakie słyszymy o nowej animowanej serii od czasu jej ogłoszenia w 2022 roku, więc dobrze wiedzieć, że nadal jest w planach. Będziemy na bieżąco informować was o kolejnych detalach dotyczących produkcji.

">June 6, 2024

Kto stoi za sterami animacji?

Ostatnio słyszeliśmy, że Jason Reitman (Ghostbusters: Dziedzictwo) produkuje tę serię. Wesprze go w tym Gil Kenan z Ghost Corps, Inc.Obaj panowie będą producentami wykonawczymi projektu. Obecność Reitmana i Kenana ma sens, ponieważ para niedawno współpracowała przy filmie Ghostbusters: Dziedzictwo z 2021 roku oraz Ghostbusters: Imperium Lodu z 2024 r.

Reitman reżyserował pierwszy film i współtworzył scenariusz z Kenanem, a przy drugiej części panowie zamienili się rolami. choć jest on być może najlepiej znany z reżyserii filmów takich jak "Juno" i "Up in the Air".

Franczyza Ghostbusters oczywiście już wcześniej zaznaczyła swoje miejsce w świecie animacji z The Real Ghostbusters. Serial był transmitowany w latach 1986-1991 i doczekał się siedmiu sezonów. Stanowił bezpośrednią kontynuację kinowych hitów.W 1997 r. powstała jeszcze animacja Extreme Ghostbusters, która w sumie liczyła sobie 40. odcinków.

Więcej o animacjach na Movies Room:

Źródło: Coming Soon / ilustracja wprowadzająca: materiały prasowe

Chcesz nas wesprzeć i być na bieżąco? Obserwuj Movies Room w google news!

Marek Wasiński

Dziennikarz

Miłośnik filmów, kultury japońskiej, Marvela i wszelkiej maści science-fiction. Autor bloga Z innego świata.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.