Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Najlepsze filmy dla dzieci na Disney+ | TOP 30

Autor: Bianka Turzyńska
18 maja 2024
Najlepsze filmy dla dzieci na Disney+ | TOP 30

Wybrać jakie są najlepsze filmy dla dzieci to ciężkie zadanie dla każdego rodzica. Chwila wytchnienia od pociech, czy też wspólne spędzenie wolnego czasu, obie te okoliczności wymagają wyboru odpowiedniej formy rozrywki. Najlepiej takiej, na której zarówno dzieci, jak i dorośli będą się dobrze bawić. Dla małych i dużych kinomanów przedstawiamy ranking 30 najlepszych filmów dla dzieci, które można znaleźć na platformie Disney +. Wśród nich znajdą się zarówno nowsze animacje, jak i te klasyczne propozycje. Poza tym pojawi się parę zapomnianych perełek. Przygotujcie się więc na pełne doznań seanse dla całej rodziny.

Oto 30 najlepszych filmów dla dzieci na Disney+:

30. Rogate Ranczo (2004)

Kto, będąc dzieckiem, nie zainteresował się nigdy kowbojami i „Dzikim Zachodem”? Disney podchwycił powrót do gatunku w latach 2000 i stworzył historię, w której głównymi bohaterkami są krowy z rancza Skrawek Nieba. Kiedy tajemniczy pan Y’ Odel zaczyna wykupywać ziemię ranczerów, zwierzęta postanawiają zawalczyć o swój dom i zdobyć pieniądze na odzyskanie farmy. Film w swoim czasie zebrał mieszane recenzje, jednak jest łatwą, prostą i przyjemną propozycją na rodzinne popołudnie.  

29. Naprzód (2009)

Naprzód to jeden z najlepszych filmów dla dzieci, które proponuje platforma Disney +. Na pewno jest propozycją głęboko zanurzoną we współczesnej popkulturze, którą pokochają zarówno dorośli jak i dzieci. Szczególnie docenią ją fani papierowych gier fabularnych, gdyż cała akcja rozgrywa się właśnie w takiej konwencji. Animacja dzieje się w świecie, gdzie magia występuje na porządku dziennym, jednak jest zepchnięta na drugi plan przez technologiczną codzienność. Dwójka braci, Ian i Barley dostają jedną na milion szansę użycia czarów, żeby zobaczyć swojego zmarłego ojca. Niestety nie wszystko idzie po ich myśli. Zamiast całego taty pojawia się… jego dolna połowa. Chłopcy muszą dokończyć zaklęcie, nim skończy się dzień.  

28. Luca (2021)

Mała syrenka na odwrót? Czemu nie. Luca to zamieszkujące głębiny dziecko morskich stworzeń, które niczym Arielka marzy o wyjściu na powierzchnię i doświadczeniu ludzkiego świata. Oczywiście jest to kategorycznie zabronione przez jego rodziców. Okazja nadarza się, gdy Luca poznaje Alberto, osieroconego chłopca, żyjącego na pograniczu obu światów. Chłopcy szybko zadomawiają się w miasteczku Portorosso i próbują wygrać coroczny triatlon, składający się z jazdy na rowerze, pływania i konkursu jedzenia makaronu. Alberto i Luca muszą jednak być ostrożni, ponieważ mieszkańcy słyną z polowań na morskie potwory. 

27. Auta (2006)

Zygzak McQueen, wschodząca gwiazda wyścigów wyrządza szkody w zapomnianym miasteczku na drodze 66. Zostaje za to skazany przez lokalnego szeryfa na serię prac społecznych, a czasu do wyścigu o Złotego Tłoka jest coraz mniej. Mimo woli Zygzak zaczyna powoli zaprzyjaźniać się z mieszkańcami Chłodnicy Górskiej, szczególnie Złomkiem i Sally. Wyścigówka podczas pobytu musi przewartościować, co tak naprawdę jest najważniejsze i odkryć, czym jest dla niego sport. 

26. Roboty (2005)

Roboty to nietypowa propozycja seansu, jednak jak najbardziej warta obejrzenia, ponieważ twórcy mają sporo do zaoferowania. Animacja jest nie dość, że niebanalną, zabawną historią, to do tego ciekawą wizualnie. Główny bohater, Radek Dekiel, to utalentowany wynalazca. Jego marzeniem jest poznać swojego idola, wynalazcę Spawalskiego. Wielkie marzenie prowadzi do wyjścia z rodzinnego domu i poznania prawdziwego świata, wraz z jego pozytywnymi i negatywnymi stronami. Roboty powinny spodobać się zarówno dzieciom, ze względu na dynamizm historii, jak i dorosłym poprzez wiele odwołań do popkultury. 

25. Co w duszy gra (2020)

Joe Gardner, to nauczyciel muzyki w nowojorskiej szkole. Jego prawdziwą pasją i zarazem wielkim marzeniem, jest jazz. Kiedy nadarza się okazja zagrania koncertu ze znanym zespołem, Joe ulega wypadkowi i trafia do zaświatów. By trafić z powrotem na ziemię, musi pokazać nienarodzonej jeszcze duszy, że życie jest piękne i warte przeżycia. Pokazując jej cudowność świata, sam odkrywa na nowo małe przyjemności i własny cel, który może być trochę inny, niż sam się tego spodziewał.

24. Anastazja (1997)

Anastazja to powrót genialnego Dona Blutha do filmowej branży i jeden z najlepszych filmów dla dzieci na Disney+. Wizualnie zachwycająca, odświeżająca historia bazująca na klasycznych opowieściach o księżniczkach. Warto pamiętać, że seans może być przeznaczony dla starszych dzieci. Ania to sierota, która nie pamięta nic ze swojej przeszłości. Jedyne co zostało jej po rodzicach, to naszyjnik z napisem „razem w Paryżu”, do którego Ania próbuje się dostać. Po drodze potyka oszusta Dymitra, który skuszony pieniężną nagrodą, wmawia jej, że jest zaginioną księżniczką z rodu Romanowów. Po piętach bohaterom depcze nie kto inny, jak Grigorij Rasputin i jego wierny towarzysz, nietoperz Bartok. 

23. Mój Brat Niedźwiedź (2003)

Mój Brat Niedźwiedź to ujmująca animowana opowieść, w której głównym bohaterem jest Kenai, młody wojownik, który wkracza właśnie w dorosłe życie. Jego los odmienia się, kiedy ten zabija w zemście niedźwiedzia i za karę duchy przemieniają go właśnie w to zwierzę. Musi on nauczyć się żyć w nowej skórze i znaleźć drogę powrotną do człowieczeństwa. W towarzystwie sprytnego misia  imieniem Koda, Kenai wyrusza w emocjonującą podróż prowadzącą do akceptacji siebie i innych. 

22. Trzej Muszkieterowie (2004)

Może już Myszka Mickey razem z Goofym i Kaczorem Donaldem nie są postaciami na topie, ale do niektórych produkcji z ich udziałem warto wracać. Szczególnie jeśli do teraz są to postaci uchodzące za najlepsze propozycje dla dzieci. Grupa bohaterów wciela się w znanych z powieści Dumasa trzech muszkieterów. Cała trójka zostaje wplątana w niecną intrygę kapitana, który chciałby zasiąść na królewskim tronie. Teraz Mickey, Goofy i Donald muszą udowodnić swoją wierność wobec księżniczki Minnie i zdekonspirować spisek kapitana. Jest to ciepła, pełna śmiechu i akcji propozycja na seans. 

21. Piorun (2008)

Piorun jest psim głównym bohaterem hollywoodzkiego serialu. Myśli, że to, co dzieje się na ekranie, to prawda, łącznie z jego supermocami. Poza tym zrobiłby wszystko dla swojej ukochanej opiekunki, Penny. Wskutek zbiegu wydarzeń Piorun zostaje od niej oddzielony i nie może jej już obronić. Dzielny piesek razem z towarzyszami, kotką Marlenką i chomikiem Atyllą, starają się dostać z powrotem do Penny. Po drodze Piorun odkrywa, że można być bohaterem bez nadzwyczajnych zdolności. 

Fanka filmów, literatury i popkultury, od małego karmiona klasykami kina przez rodziców- filmoznawców. W wolnych chwilach spędza czas na chodzeniu na koncerty, siedzi przy nowym cosplay'u lub dobrej herbacie i jeszcze lepszej książce. Miłośniczka Tolkiena i animacji wszelkiej maści.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.