Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Miała zagrać w Moulin Rouge? Poznaj 5 ciekawostek o Charlize Theron!

Autor: Hanna Kroczek
23 maja 2024
Miała zagrać w Moulin Rouge? Poznaj 5 ciekawostek o Charlize Theron!

Charlize Theron jest wielokrotnie nagradzaną aktorką i producentką filmową. Zyskała uznanie za różnorodne role w filmach takich jak Mad Max: Na drodze gniewu, Atomic Blonde czy Monster. Niejednokrotnie nazwano ją kameleonem, ponieważ umiejętnie przemienia się na ekranie w postaci, które ma ukazać. Jest również zaangażowana w działalność charytatywną. Prowadzi Charlize Theron Africa Outreach Project, wspierając walkę z HIV/AIDS w Afryce. Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Cierpi na OCD

OCD, czyli zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, dotykają 2–3 procent populacji. Charakteryzują się występowaniem czynności przymusowych i natrętnych myśli. Zmaga się z nimi również Charlize Theron. Kiedy wynajmuje mieszkanie lub pokój w hotelu, zawsze dokładnie sprawdza przestrzeń. Ma to na celu poczucie się pewnie w nowym miejscu.

Do filmu Monster przeszła ogromną metamorfozę

Aby dobrze wcielić się w rolę Aileen Wuornos, seryjnej morderczyni, przytyła prawie 14 kilogramów. Jej dieta opierała się na pączkach i frytkach. Do tego godzinami siedziała na fotelu, gdzie charakteryzatorzy próbowali ją jak najbardziej oszpecić.

Z jej nieskazitelnej cery została ta pokryta wypryskami i przebarwieniami, na zęby musiała zakładać specjalne nakładki. Nawet jej nogi uległy zmianom, ponieważ artyści nakleili na nie symulujące rozstępy paski. Trudna praca charakteryzatorów i Charlize Theron opłaciła się – aktorka dostała za swoją rolę Oscara oraz Złotego Globa.

fot. kadr z filmu Atomic Blonde

Praca modelki nie jest jej obca

W wieku 16 lat wygrała roczny kontrakt modelingowy, dzięki czemu przeprowadziła się z mamą do Mediolanu. Nie jest to jednak jej jedyna przygoda ze światem mody. Aktorkę możemy znaleźć w licznych rankingach najpiękniejszych kobiet Hollywood. Nie ma w tym więc nic dziwnego, że stała się twarzą Diora i wystąpiła w kampanii promującej zapach J’Adore Dior. Dzięki niej zarabia dodatkowe dwa miliony dolarów rocznie.

Miała zagrać w Moulin Rouge!

Myśląc o tym filmie i o postaci Satine, myślimy oczywiście o Nicole Kidman. Aktorka otrzymała nawet nominację do Oscara za portret bohaterki. Niewiele osób jednak wie, że Charlize Theron również była brana pod uwagę do odtwórczyni tej roli.

10 Best Charlize Theron Movies of All Time - IGN

fot. kadr z filmu Królewna Śnieżka i łowca

Zobacz także: Prawie zrezygnowała z kampanii Diora! Poznaj 5 ciekawostek o Natalie Portman! MacLachlan reżyserował serial o swoich psach? Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Kształciła się w szkole baletowej

Kształciła się jako tancerka baletowa w Joffrey Ballet School w Nowym Jorku. Występowała zarówno w Jeziorze łabędzim, jak i Dziadku do orzechów. Jej rozwijająca się dopiero kariera taneczna zakończyła się po kontuzji kolana. Aktorka wspomina jednak, że wiele rzeczy, których się wtedy nauczyła, przydaje się na dużym ekranie.

Źródło: imdb.com / Ilustracja wprowadzająca: kadr z filmu Niedobrani

Studentka dziennikarstwa, miłośniczka szeroko pojętej popkultury. Fanka filmów Marvela, krwawych horrorów i Szekspira. W wolnej chwili czyta książki, robi zdjęcia i chodzi na koncerty. Na wakacjach prowadzi zajęcia filmowe dla dzieci.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.