Movies Room - Najlepszy portal filmowy w uniwersum

Prawie zrezygnowała z kampanii Diora! Poznaj 5 ciekawostek o Natalie Portman!

Autor: Hanna Kroczek
21 maja 2024
Prawie zrezygnowała z kampanii Diora! Poznaj 5 ciekawostek o Natalie Portman!

Natalie Portman, zdobywczyni Oscara i jedna z najlepszych aktorek swojego pokolenia, znana jest szerokiej rzeszy widzów nie od dzisiaj. Jane Foster, Padme Amidala czy Matylda to tylko kilka z jej najbardziej rozpoznawalnych ról. Poza aktorstwem angażuje się również w wiele inicjatyw społecznych i pomaga ludziom, używając swojej rozpoznawalności. Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Jej akademicka przeszłość robi ogromne wrażenie

W latach 1999–2003 studiowała psychologię na Harvardzie. Ukończyła ją z tytułem licencjata. Szczególnie interesowała się neurobiologią  i współtworzyła pracę pt. Aktywacja płata czołowego podczas funkcjonowania obiektu badań: dane ze spektroskopii w bliskiej podczerwieni.

W czasie studiów grała już w różnych produkcjach, jednak nie zamierzała porzucać naukowego marzenia:

Nie obchodzi mnie, czy studia rujnują moją karierę. Wolę mieć wykształcenie niż być tylko gwiazdą filmową.

Ma polskie korzenie

Neta-Lee Hershlag, bo tak brzmi jej prawdziwe imię i nazwisko, ma polskie, rosyjskie, rumuńskie i austriackie korzenie. Dziadek ze strony taty był polskim Żydem, który niegdyś mieszkał w Rzeszowie, stolicy województwa podkarpackiego. Ze względu na wojnę musiał jednak emigrować do Izraela.

The 40 Best Natalie Portman Movies, Ranked By Fans

fot. kadr z filmu Thor: Mroczny świat

Zobacz również: Jaki serial uwielbia Julianne Moore? Poznaj 5 ciekawostek o aktorce z Obsesji!

Jedna z kampanii Diora udowodniła jej, jak ważne jest trzymanie się swoich ideałów

W styczniu 2011 roku Portman została nową twarzą Diora w kampanii reklamowej Miss Dior Cherie. 27 lutego 2011 roku w sieci pojawiło się wideo, na którym czołowy projektant domu mody, John Galliano, wygłasza antysemickie teksty. Portman wydała oświadczenie, w którym potępiła działania mężczyzny. Powiedziała, że jest zszokowana oraz zniesmaczona i jako dumna Żydówka nie chce mieć z projektantem nic do czynienia. Premierę kampanii reklamowej planowano na dwa dni po ukazaniu się oburzającego wideo, dlatego Dior był zmuszony podjąć kroki prawne w celu wynegocjowania ugody z Portman. Galliano został zwolniony 1 marca 2011 roku, a reklama pojawiła się w mediach zgodnie z pierwotnym planem.

Ze swoim mężem poznała się na planie zdjęciowym

Jej mąż, francuski tancerz i choreograf, pracował na planie zdjęciowym do filmu Czarny łabędź. Tam właśnie poznali się Portman i Benjamin Millepied. Dziś wychowują dwójkę dzieci – córkę Amalię i syna Alepha.

I Want To Be Perfect: 10 Behind-The-Scenes Facts About Black Swan

fot. kadr z filmu Czarny łabędź

Aktorka posługuje się sześcioma językami

Poza zainteresowaniem naukami ścisłymi, aktorka świetnie radzi sobie również z nauką języków. Angielski i hebrajski towarzyszyły jej w czasie dorastania, natomiast francuski, niemiecki, hiszpański i japoński przyswoiła już sama.

Źródło: imdb.com / Ilustracja wprowadzająca: kadr z filmu Obsesja

Studentka dziennikarstwa, miłośniczka szeroko pojętej popkultury. Fanka filmów Marvela, krwawych horrorów i Szekspira. W wolnej chwili czyta książki, robi zdjęcia i chodzi na koncerty. Na wakacjach prowadzi zajęcia filmowe dla dzieci.

Komentarze (0)
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.