Advertisement
Advertisement

Nowy film Polańskiego zostanie pokazany w Cannes

Pierwsza od dawna filmowa informacja o Romanie Polańskim. Otóż organizatorzy zbliżającego się Festiwalu Filmowego w Cannes ogłosili, iż nowy film Romana Polańskiego Based on a True Story (D’Après Une Histoire Vraie) zostanie wyświetlony poza konkursem.

Najnowsza produkcja Polańskiego to ekranizacja książki Prawdziwa historia Delphine de Vigan. Główną bohaterką jest pisarka, której powieść o matce samobójczyni okazuje się być bestsellerem. W głównych rolach obsadzono żonę reżysera Emmanuelle Seigner, Evę Green i Vincenta Pereza. Scenariusz przygotował Olivier Assayas.

Zobacz również: Oficjalny plakat #Cannes2017

Polański to laureat Złotej Palmy za film Pianista. Jego ostatni film – Wenus w futrze – znalazł się w konkursie głównym festiwalu.

Jubileuszowy 70. Festiwal w Cannes odbędzie się w dniach 17 – 28 maja.

https://www.youtube.com/watch?v=fP0CZcSJrIg

Źródło: deadline.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z Rozmowa z Romanem Polańskim w Cannes / Interview with Roman Polanski

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?