Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara – mamy zobaczyć Jacka Sparrowa z zupełnie nowej strony

Współreżyser piątej części Piratów z Karaibów Joachim Ronning udzielił wywiadu SFX Magazine, w którym zdradził, że Jack Sparrow tym razem będzie inny niż dotychczas. Żartownisiów uspokajamy, Norweg nie miał na myśli tego, że jego głosem w polskiej wersji językowej przemówi Cezary Pazura. Nie chodzi również o sceny z odmłodzonym, pozbawionym makijażu i wąsów piratem. Reżyser nominowanego do Oscara filmu Wyprawa Kon Tiki, o szalonej wyprawie naukowców tratwą przez Ocean, powiedział następującą rzecz:

Jack stracił swoje szczęście. Fart był nieodłączną częścią jego stylu życia. Stracił swoje życie. Stracił swój horyzont. Kiedy go zobaczymy nie będzie na Oceanie. Jako pirat na lądzie będzie nieszczęśliwy. A do tego samotny. Nie jest już więc Kapitanem Jackiem, a zwykłym Jackiem.

Jak można odczytać ze słów reżysera Jack Sparrow w depresji nie będzie trwał przez cały film, a wyłącznie na jego początku, więc nie obawiajcie się reinterpretacji postaci kultowego pirata odgrywanego po raz piąty przez Johnny’ego Deppa, a jedynie krótkiego odświeżenia i urozmaicenia postaci. W końcu sprawdzonej formuły się nie zmienia.

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara trafi do polskich kin 26 maja. Za reżyserię odpowiada duet Joachim Ronning i Espen Sandberg. Do serii dołączyli m.in Javier Bardem, Brendon Thwaites, Kaya Scodelario, a powrócą Keira Knightley, Orlando Bloom.

pirates of the caribbean dead men tell no tales johnny depp

Zobacz również: Powrót Keiry Knightley do Piratów z Karaibów!

W piątej odsłonie Piratów z Karaibów  Salazar, złowrogi korsarz i wróg Sparrowa, ucieka z mitycznego więzienia oraz planuje zgładzić wszystkich piratów na morzach. Aby mu przeszkodzić, Jack Sparrow musi zdobyć Trójząb Posejdona.

Źródło: flickeringmyth.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?