Dywizjon 303 w przyszłym roku w kinach!

11 listopada 2018 r. odbędzie się premiera filmu Dywizjon 303 w reżyserii Wiesława Saniewskiego i Denisa Delica. Data nie została wybrana przypadkowo – będzie to setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W filmie wystąpią najpopularniejsi polscy aktorzy, czyli m.in. Maciej Zakościelny, Antek Królikowski, Jan Wieczorkowski i Piotr Adamczyk.

Ekranizacja historycznych wydarzeń z II Wojny Światowej, gdzie Polacy wykazali się ogromną odwagą, budzi emocje nie tylko w Polsce. Produkcją zainteresowała się także rodzina królewska. W lipcu, podczas gościnnej wizyty w Polsce, dzięki staraniom ambasador Angeliki Jarosławskiej, William miał okazję zapoznać się z filmem. Natomiast we wrześniu planowane jest ponowne spotkanie ekipy filmowej z rodziną królewską. Warto wspomnieć, że Dywizjon 303 kręcony jest zarówno w języku polskim, jak i w angielskim. Powiązania z Wielką Brytanią są także inne. Aktor Aleksander Wróbel, który w filmie wciela się w postać kpt. Jana Kazimierza Daszewskiego, spotkał się w Anglii z rodziną pilota.

dywi

Zobacz więcej: Michael Jackson – film fabularny o Królu Popu już dziś w telewizji Lifetime!

W przyszłym tygodniu ruszą ostatnie zdjęcia. Twórcy zapowiadają, że film zaskoczy widzów walkami powietrznymi, które tworzone były przy konsultacji ze światowej klasy ekspertami animacji. Oprócz tego producenci współpracują z historykami oraz ekspertami ds. lotnictwa. Dbałość o szczegóły oraz plejada gwiazd mogą wskazywać na chęć zainteresowania filmem jak najszczerszego grona odbiorców. Oczywiście, szanse na sukces są wielkie. Opowieść o bohaterskości Polaków może stać się premierą roku 2018.

Źródło: film.onet.pl/ Ilustracja wprowadzenia: Piotr Fotek, Film Media S.A

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?