Sonic – adaptacja growej serii przechodzi do rąk Paramount Pictures!

Film traktujący o przygodach popularnego niebieskiego jeża właśnie zmierza do rąk wytwórni Paramount Pictures po tym, jak Sony Pictures zdecydowało się porzucić projekt. Taką informację podał niedawno portal The Hollywood Reporter. Reżyser niezwykle udanego Deadpoola, czyli Tim Miller, pełni przy powstającym obrazie funkcję producenta wykonawczego. Zatem wspomniany pan razem z jego kolegą z firmy Blur Studio, Jeffem Fowlerem, będą czuwać nad rozwojem projektu. Ponadto drugi z filmowców podejmie się nakręcenia produkcji. Będzie to jego reżyserki debiut.

sonic1jpg f478a9 1280w

Zobacz również: Paddington 2 – milusiński misiek powraca w kolejnym zwiastunie filmu! Nowy plakat!

Scenariuszem do hybrydy filmu animowanego z aktorską produkcją napisze Patrick Casey i Josh Miller. Produkcją natomiast zajmie się Neal H. Moritz za pośrednictwem Original Film, a także Marza Animation Planet, czyli firma Takeshi Ito i Mie Onishi. Z kolei Toby Ascher spełni się w roli producenta wykonawczego, a Dmitri Johnson i Dan Jevons z DJ2 Entertainment zostaną współproducentami przedsięwzięcia.

Adaptacja popularnej gry SEGI spróbuje uchwycić ponaddźwiękową szybkość oraz ducha Sonica. Zatem w filmie widzowie mogą się spodziewać powrotu najbardziej znanych z growej serii postaci, a wśród nich znajduje się niewątpliwie złowieszczy dr Eggman. Zabawny, czasem złośliwy i poruszający się z zawrotną szybkością, zdecydowanie najpopularniejszy jeż na całym globie, jest najlepiej kojarzony ze swojej ponaddźwiękowej prędkości, której używa do ochrony własnej rodziny przed nieprzyjaciółmi. Przez więcej niż dwie dekady Sonic był jedną z największych na świecie ikon w branży gier komputerowych. Growa seria przyniosła do dzisiaj dochód na poziomie 1 miliarda dolarów i sprzedała się w 140 milionach egzemplarzy.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Nerdist

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?