Morderstwo w Orient Expressie – będzie sequel!

Agatha Christie napisała ponad 30 książek z Herkulesem Poirotem. Czy tyle ekranizacji możemy się spodziewać? Jak donosi 20 Century Fox, w przyszłości na ekranach kin ma trafić Death on Nile (polski tytuł powieści. Śmierć na nilu). Scenariusz ponownie ma napisać Michael Green, który jest także odpowiedzialny za sceny w Morderstwie w Orient Expressie. Nie została jeszcze podpisana umowa z Kennethem Branaghem, ale podobno oczekuje się, że ponownie wcieli się w popularnego detektywa. Przypomnijmy, że był on także reżyserem filmowej adaptacji z 2017 roku.

Śmierć na Nilu została opublikowana w 1937 roku. W opowiadaniu Poirot był na wakacjach w Egipcie i akurat kończy śledztwo w sprawie morderstwa, które było wynikiem trójkąta miłosnego. Fabuła ma już jedną ekranizację filmową z 1978 r. Zagrali w niej Bette Davis, Mia Farrow, Maggie Smith, Angela Landsbury i David Niven.

Przypomnijmy zwiastun Morderstwa w Orient Expressie.

https://www.youtube.com/watch?v=ZReSbPq5MrI

Zobacz również: Morderstwo w Orient Expressie – recenzja prosto ze światowej premiery w Londynie!

Pierwsza ekranizacja Kennetha Branagha charakteryzuje się bardzo dobrą obsadą. Grają tam: zdobywczyni Oscara Penelope Cruz,, nominowany do Oscara Willem Dafoe, zdobywczyni Oscara Judi Dench, nominowany do Oscara Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, „Hamilton „Gwiazda Leslie Odom Jr., nominowana do Oscara Michelle Pfeiffer, oraz Daisy Ridley.

Źródło: comingsoon.net/ Ilustracja wprowadzenia: AntyWeb

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?